Co je vlastně úspěšná kampaň na Facebooku ?

Když se svými klienty sedím u stolu a diskutujeme o propagaci v sociální síti Facebook, dost často slyším, že se na Facebooku nedá prodávat. Že oni na Facebooku nejsou. Nebo že tam jsou jenom blázní, kteří tam vkládají svoje rodinné fotky a píšou bláboly jako např. „dnes mě bolí zuby „ nebo „koupila jsme si nové tričko, jak se vám holky líbí? “.  A že to nikoho nezajímá atd.

Tak se jich vždycky zeptám na jednu otázku. Co je podle Vás úspěšná kampaň? Drtivá většina mi odpoví (podle oboru podnikání). No víte, úspěšná kampaň je taková, která mi zvedne tržby na eshopu. U výrobce kuchyní byla odpověď: úspěšná kampaň je taková, která mi přivede nové zákazníky, kteří si u mě nechají vyrobit kuchyň. Myslíte, že mají pravdu? Samozřejmě, že mají, ale pouze poloviční. Toto přece není jediný cíl, který určuje, zdali je kampaň úspěšná či nikoliv.

Podělím se dnes s Vámi o výsledky jedné Facebookové kampaně pro jednoho mého klienta, který se řadí mezi největší České výrobce stínící techniky a který nehodnotí kampaň pouze podle počtu poslaných poptávek.

Cílem sponzorovaného příspěvku před blížícím se létem byla propagace pergoly MED QUADRA

Náklady na kampaň a délka kampaně

Náklady nebyly nijak vysoké, šlo o 7 000,- Kč plus DPH . Kampaň běžela 14 dní .

Tak, a pojďme se podívat na výsledky

Pro sponzorovaný příspěvek jsme připravili tento inzerát a zacílili jsme ho na lidi, kteří navštívili za posledních 60 dní stránky klienta, konkrétně sekci pergol. K tomu jsme si nechali vytvořit lookalike skupinu. Takže jsme volili velmi přesné cílení na lidi, kteří měli o daný produkt zájem.

Ukázka kampaně na Facebooku

Zobrazení příspěvku:

• Příspěvek se zobrazil celkově 253 456 krát

• A to 66 570 lidem

• V průměru každému oslovenému se inzerát zobrazil 4 krát

Návštěvnost stránek:

• Přímo z kampaně na stránky klienta přišlo 2 082 návštěvníků

• Celkově z Facebooku v době kampaně přišlo na stránky klienta 2 118 návštěvníků

• V průběhu kampaně přišlo na stránky klienta 1 756 nových uživatelů (to jsou lidé, kteří byli na stránkách klienta dle metodiky GA úplně poprvé).

Návštěvy z kampaně

 

Sledované cíle:

Klient si v Google Analytics nastavil tyto cíle :

• Regionální zástupci – splněno 50 x

• Průvodce kupujícího – splněno 8 x

• Odeslání poptávky – splněno 5 x

• Odeslání žádosti o zaměření – splněno 4 x

Konverzní poměr kampaně 12,01%

cíle kampaně

V době kampaně bylo z Facebooku 67 splněných cílů a také 20 asistovaných konverzi ( dosažených cílů). Dohromady tak provedli uživatelé Facebooku v době kampaně 88 různých akcí, které jsme na stránkách klienta sledovali.

Ještě si stále myslíte, že úspěšná kampaň se měří pouze na odeslané poptávky, nebo krátkodobé navýšení tržeb???

Nebojte se používat Facebook jako zdroj vašich kampaní. Uvidíte, že z výsledků budete velmi mile překvapení. A jestli si s nastavením kampaně a s vyhodnocením nevíte rady, tak nás kontaktujte. Rádi vám pomůžeme.

Pamatujte: rozdíl mezi otravnou reklamou a zajímavou inzercí – je jen v cílení

Jan Vojtovič
mob: 602 793 645
j.vojtovic@int-cz.com

Jan Vojtovič

Jan Vojtovič

Honza “Hanis“ Vojtovič je špičkový obchodník a marketingový poradce s dlouholetou praxí. Zákazníci na něm oceňují naprostou spolehlivost, pečlivost a velmi dobré výsledky, které spolu dosahují . Jsme rádi, že se už i rozepsal, má skutečně o čem.

Dejte nám 5 minut měsíčně
Trendy, průzkumy a vychytávky

Žádný spam, jen praktické informace. A nikomu jinému váš e-mail nedáme - slibujeme...

Ctíme soukromí, s maily neobchodujeme a víme, co je ochrana osobních údajů