Miluji klienty, kteří platí včas!

Autor: 28.2.2019 Pracujeme

Protože miluji klienty, co platí včas, snažím se o ně starat tak, aby jim to šlo úplně samo. Snažím se hýčkat je jako v bavlnce, aby po nás moc toho nechtěli a samozřejmě, aby každý měsíc zaplatili fakturu, nejlépe do týdne po vystavení.
No, úplně takhle to nefunguje. Tedy, někdy možná ano, krátkodobě. Jak to s klienty děláme my a o tom, co byste jako klienti měli po agentuře chtít mám pro vás tenhle článek a taky přednášku, kterou uvidíte v rámci našeho INT Summitu na Czech online expo 2019.

První kontakt, setkání (telefon) s klientem

Nejčastěji nám přijde poptávka, přes kontaktní formulář, který máme na stránkách.
Obvykle to začíná telefonem – Dobrý den, u telefonu Jan Vojtovič ze společnosti INT. Volám vám na základě vašeho poptávkového formuláře, který jste nám v tomto týdnu poslali. Můžete mi tedy říct, v čem Vám můžeme pomoci? Klient se rozpovídá. Víte, provozujeme …atd.
Dobře, pojďme si tedy domluvit schůzku, kde bychom se na to podívali. Kdy by se Vám to hodilo ? E-mailem bych vám poslal krátký dotazník „Seznamme se“. Prosím, vyplňte ho a pošlete mi ho zpět na můj email. Domluvíme si termín schůzky a hovor ukončíme.

1. Příprava na schůzku a schůzka samotná

Po obdržení vyplněného dotazníku, si uděláme s kolegy důkladnou přípravu na schůzku. Celý e-shop klienta si projdeme. Připravím si dotazy na klienta a schůzka může začít. Snažím se vždy mluvit jasně jazykem klienta. Co nejméně používám odborné výrazy, kterým klient nerozumí. Snažím se získat co nejvíce informací od klienta, abychom mohli navrhnout co nejlepší řešení. Když řeknu, že s mými klienty spolupracujeme v průměru 6 a více let, tak je klient obvykle hodně překvapený. Ano, na tom si hodně zakládám – dlouhodobá spolupráce s klientem. Čím delší dobu s klientem spolupracujeme, tím lepších výsledků dosahujeme.

Klient nám musí 100% důvěřovat a vy jemu odevzdávat ty nejlepší nápady a nejlepší výsledky. Ten namíchaný lektvar musí chutnat oběma stranám. Vždy novému klientovi říkám, že pokud se i on sám nebude aktivně podílet na projektu, tak takový projekt nemůže být úspěšný. Takže když si tady toto všechno řekneme, tak se domluvíme, že připravíme nabídku, kterou mu pošlu a že ji můžeme projít a třeba ještě doladit na Skype.

2. Fáze přípravy

Když si plácneme, začne fáze přípravy. Příprava, nastavení kampaní a potřebných věcí k tomu, aby vše fungovalo, jak má. Dohodneme termín spuštění a můžeme začít.

3. Měsíční vyhodnocení

Při domlouvání spolupráce vždy přikládám velkou důležitost tomu , abychom se každý měsíc s klientem potkali na Skype, kde vyhodnotíme předešlý měsíc veškerých marketingových aktivit. Toto je také jedna věc, která vede k dlouhodobé spolupráci. Mnoho agentur tady tuto část podceňuje a takové schůzky vůbec nedělají. Agentury mají vůbec velký problém připravit přehledné a pro klienta srozumitelné reporty. Co já jsem viděl za „nereporty“, co jsou agentury schopné poslat zákazníkovi… ale o tom až někdy jindy.

O tom, jak reporty pro klienty připravujeme my, si pro vás na INT summit připravil přednášku kolega Honza Nachtigal.

Na těchto Skype schůzkách také probíráme a plánujeme další marketingové aktivity, které budeme v následující době připravovat. Také zde vznikají nové nápady, které by vůbec nevznikly, kdybychom Skype schůzky neplánovali.

Příběh Čerstvé boby

Je to prakticky rok, kdy nás na této výstavě oslovila firma, která provozuje e-shop s baristickými věcmi, vyrábějí si také svou výbornou výběrovou kávu a mají v Ostravě kamenný Kafekrámek. Jejím hlavním požadavkem bylo – abychom jim co nejvíce zefektivnili vynaložené náklady, které dávají do propagace a dlouhodobý cíl, abychom zvýšili počty objednávek. A jak to dopadlo? Tak to si přijďte poslechnout naživo na náš INT summit a přineste s sebou třeba svůj vlastní požadavek. Rádi se na to podíváme

Shrnutí :

  • Než začnete spolupracovat s agenturou, zjistěte si o ni všechny možně informace
    ( jak dlouho jsou na trhu, jaké reference za sebou mají – klidně si zavolejte na firmu, s kterou spolupracují a poptejte se jak jsou spokojení se službami, které jim agentura poskytuje. )
  • Ujasněte si, co si pod spoluprací s agenturou představujete, stanovte si společné cíle a buďte vždy připraveni se aktivně a bez zbytečných odkladu podílet na doporučení ze strany agentury.
  • Buďte trpěliví a nečekejte, že se vaše výsledky rapidně změní za tři měsíce, když vy jste je nebyli schopni změnit třeba ani za rok.
  • Čím lepší data a informace dáte agentuře, tím lepší dostanete výsledky. Buďte k agentuře upřímní a dodejte jim relevantní data (např: pokud se vám zvýší počet obchodů, které se Vám neprojeví na e-shopu-např. objednávkou přes telefon apod.) Dávejte jim zpětnou vazbu.
  • Požadujte po agentuře reporty, kterým budete rozumět.
  • Požadujte po agentuře pravidelné schůzky pro rozbor výsledku. Třeba přes Skype – úplně to stačí. Máme s tím velmi dobré zkušenosti.

Takže: přijďte si poslechnout mě a mé kolegy na náš INT Summit v rámci Czech online expo, víkendový maraton našich přednášek, které jsme si pro vás připravili. Přijďte si poslechnout, jaké výsledky dosahujeme v PPC kampaních nebo na Facebooku. Jaké jsou nejnovější trendy v propagaci na Facebooku nebo na Instagramu.

Nebo se zastavte u nás na stánku č. 22 , kde můžeme probrat, co vás zajímá a s čím byste třeba chtěli pomoci.

Již nyní si můžete na napsat o volnou nebo zlevněnou vstupenku. 

Jan Vojtovič

Jan Vojtovič

Honza “Hanis“ Vojtovič je špičkový obchodník a marketingový poradce s dlouholetou praxí. Zákazníci na něm oceňují naprostou spolehlivost, pečlivost a velmi dobré výsledky, které spolu dosahují . Jsme rádi, že se už i rozepsal, má skutečně o čem.

Dejte nám 5 minut měsíčně
Trendy, průzkumy a vychytávky

Žádný spam, jen praktické informace. A nikomu jinému váš e-mail nedáme - slibujeme...

Ctíme soukromí, s maily neobchodujeme a víme, co je ochrana osobních údajů