Řemeslníci, nebojte se propagovat svoje služby na Facebooku

Podlaháři, koupelnáři, interiérová studia, kuchyňská studia, nevíte jak správně oslovit zákazníka, aby vám poslal vyplněný poptávkový formulář? V tom případě čtěte dál. Tato případová studie je určená právě Vám .

Jak správně nastavit kampaň regionálního řemeslníka (podlaháře, koupelnáře, stolaře a jiné), aby oslovila ty správné zákazníky, kteří vaše služby hledají a pošlou Vám vyplněný poptávkový formulář?

O výsledky jedné takové kampaně se s Vámi podělím.

Z VAŠICH STARÝCH PARKET UDĚLÁME NOVÉ

Takto se jmenovala kampaň jednoho podlahového studia. Asi rok jsem přesvědčoval jeho majitele, aby pro propagaci svých služeb využil sociální síť Facebook. Dlouho se mi to tedy u tohoto klienta nedařilo, ale nakonec svolil. A mohli jsme začít s přípravou.

Dobře připravená landing page, je základ pro úspěšnou kampaň

Každá úspěšná kampaň musí mít připravenou kvalitní stránku, na kterou kampaň povede. Pokud tady tuto část přípravy ošidíte, může se stát, že budete z výsledku kampaně zklamáni. My jsme si tu práci dali a připravili jsme stránku, která návštěvníkovi jasně řekla co umíme, jaký problém mu vyřešíme a na reálných fotografiích jsme ukázali, jak vypadá stará podlaha před rekonstrukcí a jakého výsledku lze dosáhnout.

Příprava inzerátu je neméně důležitá, tak jako správně zvolená fotka pro inzerát….

Když jsme měli stránku kampaně připravenou, pustili jsme se do inzerátu a výběru fotografií, které ukazovaly totéž – tedy stav před a po.

Náhled kampaně

Správné zacílení inzerátu je, jako kdybyste šli do lesa na jasně vytipované místo, kde rostou samí praváci.

Poslední věc, kterou musíte udělat před spuštěním kampaně je, zacílit příspěvek co nejlépe na lidí, o kterých předpokládáte, že mají zájem o vaší službu. Že je to těžké určit? S Facebookem to jde. Zvolili jsme jako cílovou skupinu lidi z daného města a okolí do 50km, ve věku 25+, kteří byli za posledních 60 dní na klientových stránkách a jsou aktivními uživateli Facebooku – k tomu jsme využili Custom audience. Dále jsme si nechali Facebookem vytvořit lookalike skupiny na základě charakteristik návštěvníků stránek, která se shodovala v 96% vlastnostech návštěvníků stránek.

A kampaň jsme spustili – na 14 dní, s náklady  7 000,- Kč + DPH.

A jak to všechno dopadlo ???

Pro vyhodnocení kampaně jsme použili data z Google Analytics, porovnávali jsme dobu, kdy byla kampaň spuštěna se stejným obdobím před kampaní. V době, kdy kampaň probíhala, neběžela současně žádná jiná kampaň, která by mohla výsledky ovlivnit.

Celková návštěvnost stránek :

  • – Celková návštěvnost stránek nám vzrostla o 84,64%
  • – Zobrazení stránek nám vzrostlo o 43,76 %

Průběh kampaněNejsilnější zdroj návštěv:

  • – Nejsilnějším zdrojem návštěv v době kampaně byly návštěvy právě z této kampaně

Zdroje návštěvnostiProduktové stránky a zobrazení stránek

  • – Návštěvnost produktových stránek nám vzrostla o 43,76%
  • – Unikátní zobrazení stránek o 57,14%
  • – Míra okamžitého opuštění nám klesla o 23,76 %

analyticsNastavené cíle Sledovaným cílem bylo mimo jiné odeslání poptávky.

  • – Z kampaně bylo odesláno 12 poptávek
  • – Oproti době před kampaní byl nárůst o 200%

Cílke kampaně

Samozřejmě, více než všechna data z Analytics nás těší, že klient je s výsledky spokojen a několik ze získaných poptávek je těsně před zahájením. Protože to je výsledek, který se počítá!

 

Tak co na to říkáte? Nebojte se používat Facebook pro své kampaně. Uvidíte, že z výsledků budete velmi mile překvapení. Pozor však na správné nastavení, bez toho je to marné. A jestli si s nastavením a vyhodnocením nevíte rady, obraťte se na nás. Rádi vám pomůžeme, a výsledky? Ty, jak vidíte, máme.

Jan Vojtovič

Jan Vojtovič

Honza “Hanis“ Vojtovič je špičkový obchodník a marketingový poradce s dlouholetou praxí. Zákazníci na něm oceňují naprostou spolehlivost, pečlivost a velmi dobré výsledky, které spolu dosahují . Jsme rádi, že se už i rozepsal, má skutečně o čem.

Dejte nám 5 minut měsíčně
Trendy, průzkumy a vychytávky

Žádný spam, jen praktické informace. A nikomu jinému váš e-mail nedáme - slibujeme...

Ctíme soukromí, s maily neobchodujeme a víme, co je ochrana osobních údajů