Zaměřeno na mobily

Autor: 21.11.2014 Analytics

Kolem mobilů se motá vše. Google bude upozorňovat na stránky, které jsou „mobile friendly“, podíl přístupů na stránky z mobilů stoupá, z mobilů přicházejí i objednávky. Vědět o svých návštěvnicích co nejvíce je nezbytnost, sledovat odkud chodí, jak se chovají… A možná uvažujete o redesignu webu a nevíte, jestli s mobily počítat, nebo je ještě čas.

Google Analytics data o jednotlivých zařízeních samozřejmě ukládá, ale dostat se k nim není úplně jednoduché. Můžete segmentovat, ale stejně to je tak trochu opruz. A přitom je tu snadná cesta, jak ze statistik dostat pouze ta potřebná data a další analýzy provádět jen nad nimi. A je to úplně jednoduché.

Přihlásíte se do svého účtu Google Analytics, ke kterému máte potřebná oprávnění. V horní navigaci klikněte na Správce a přejděte k pravému sloupci Zobrazení.
Tady rozbalte nabídku s názvem svého profilu a klikněte na Vytvořit nové zobrazení.

GA - nové zobrazení

Měřit stále budete Web (nejde o mobilní aplikaci), nové zobrazení si pojmenujte podle svého uvážení. Nastavte časové pásmo a uložte. Nyní máte připravený nový přehled, který by ale obsahoval stejná data jako již existující.

GA - nový profil

Takže budeme filtrovat. V nabídce Zobrazení přejděte o kousek níž a klikněte na Filtry.

GA nový filtr

Název filtru je na vás, typ filtru vyberte Vlastní. Z nabídky, která se zobrazí, vyberte Zahrnout (určujeme data, která se budou počítat) a z nabídky Pole filtru vyberte Mobilní? (budou se počítat přístupy z mobilních zařízení).

GA - nastavení filtru

Uložíme a je hotovo. Jediným omezením (jako vždy) je, že data se začínají počítat až od této chvíli, historická data nejsou k dispozici. A nezapomeňte, že pro nové zobrazení je potřeba nastavit cíle, sledování vyhledávání, sledování elektronické konverze…

Jan Nachtigal

Jan Nachtigal

Honza se zabývá tvorbou stránek od roku 1997. Od roku 2005 se specializuje především na optimalizaci webu a to jak pro návštěvníky, tak pro vyhledávače, protože zastává názor, že jedno bez druhého nemůže dobře fungovat.

Dejte nám 5 minut měsíčně
Trendy, průzkumy a vychytávky

Žádný spam, jen praktické informace. A nikomu jinému váš e-mail nedáme - slibujeme...

Ctíme soukromí, s maily neobchodujeme a víme, co je ochrana osobních údajů