Dostaňte z vyhledávání správné výsledky

Autor: 25.10.2014 Analytics

Vyhledávání na webu je užitečná metrika, která vám pomůže pochopit, co lidé na vašem webu hledají a určitě doporučuji si v Google Analytics zapnout sledování, samozřejmě, pokud jste to ještě neudělali. Jste si ale jisti, že vidíte správné výsledky?

Google Analytics ukládá požadavky na vyhledávání, tak, jak je uživatelé zapisují. To znamená, že různé kombinace malých a velkých písmen jsou rozdílné údaje a k tomu, aby se zobrazily správná data, je nutné je sjednotit. Jde to udělat pomocí regulárních výrazů, ale to je docela drbačka a komu by se chtělo to dělat pro každý výraz?

Výrazy v Google Analytics

Řešení je přitom velmi jednoduché – pomocí fitru nastavíte vše na malá písmena. Pár kliknutí a je hotovo.

V Google Analytics klikněte v horní navigaci na Správce a pak v pravém sloupci Zobrazení na možnost Filtry

Nastavení filtru

Tady vyberete Nový filtr, vyplníte název fitru (např. Sjednocení vyhledávání), typ filtru je Vlastní. V možnostech filtru nejdříve zaškrtněte Malá písmena a v nabídce, která se zobrazí vyberte Vyhledávací dotaz.

Nový filtr

Před uložením se můžete podívat, že filtr funguje. Pak uložíte a je hotovo. Jednoduché. Nezapomeňte ale, že Google Analytics nepřevede data, která jsou už uložená.

Uložení

Jan Nachtigal

Jan Nachtigal

Honza se zabývá tvorbou stránek od roku 1997. Od roku 2005 se specializuje především na optimalizaci webu a to jak pro návštěvníky, tak pro vyhledávače, protože zastává názor, že jedno bez druhého nemůže dobře fungovat.

Dejte nám 5 minut měsíčně
Trendy, průzkumy a vychytávky

Žádný spam, jen praktické informace. A nikomu jinému váš e-mail nedáme - slibujeme...

Ctíme soukromí, s maily neobchodujeme a víme, co je ochrana osobních údajů