11 důvodů, proč se s námi poradit při vstupu do světa online

Karanténa a uzavření kamenných prodejen na základě vládního nařízení v návaznosti na aktuální pandemicko-virové prostředí pochopilo mnoho firem jako potřebu nějaké změny. Jaké je efektivní a nejjednodušší řešení? Svůj kamenný obchod přestěhovat do online prostředí. Pojďme se společně podívat, jak vám můžeme na téhle cestě pomoci my.

Ze statistik vyplývá, že lidi tráví na internetu nyní podstatně více času než před měsícem. Mohou tedy vašemu marketingovému sdělení věnovat více pozornosti. Zároveň ubylo inzerentů. Začínající nebo stávající firma má tak v online prostředí daleko více prostoru, ve srovnání s únorem. Víme to z kampaní pro naše klienty, ceny za prokliky jsou fakt boží.

Ze statistik Shoptetu vyplývá, že během prvního týdne přibylo 270 nových e-obchodů, o polovinu více, než je obvyklé číslo.

ecommerce
Moc dobře si uvědomujeme, že pro mnoho organizací je tohle rozhodnutí krok do neznáma. Je nám jasné, že při tak rychlé změně a současném tempu událostí se málokdo na změnu pro obchodování v online dokázal dobře připravit. Analyzovat svůj obchod, konkurenční prostředí, sestavit komunikační cíle, následně komunikační mix a vybrat si pro něj ideální marketingové nástroje k dosažení úspěchu.

Roušky šít neumíme. Zato se s vámi rádi podělíme o znalosti online komunikačního prostředí.

 1. Nejrychlejší volba, jak zobrazit firmu na internetu je v tuto chvíli opravdu přes Shoptet a jemu podobné webové systémy.
 2. Shoptet například umožnuje velmi jednoduše připojit PPC marketingové nástroje jako je Google Ads, Sklik, zbožové srovnávače Heureka.cz a další, ale i statistické nástroje, třeba Google Analytics. Stačí vám ve většině případech znát jen ID nástroje a je to.
 3. Je potřeba zanalyzovat, v jaké situaci se organizace nachází. Tak trochu si udělat positioning značky organizace nebo produktů. Že nevíte, co to je? My ano a rádi vám to vysvětlíme😊
 4. Vyrábíte vlastní produkt, váš brand má určitou váhu ve srovnání s konkurencí a máte nějak nastaveny distribuční kanály. V tuto chvíli jsou obchody vašich prodejců uzavřeny, ale zboží je možné prodávat aspoň online.
 5. Ideální je si udělat analýzu, jak váš byznys fungoval doteď. Jaké benefity produkt pro cílové spotřebitele přináší, a proč se rozhodli právě pro tento produkt před konkurencí. Jaký je váš ideální zákazník? Jak se chová v online prostředí? Kde se pohybuje?
 6. Získané informace potřebujete přenést v podobě online sdělení tak, aby se váš produkt stal pro zákazníky neodolatelný i na internetu. Možná je váš produkt de facto stejný s konkurencí, ale váš zákaznický servis (komunikace, prodej, servis) je na požadované úrovni, která ovlivňuje pozitivně chování spotřebitele. Přesně tento benefit je potřeba přenést i do online.
 7. Pokud je možnost oslovit stávající zákazníky i v online prostředí, je to ideální začátek z pohledu efektivnosti. K nim se můžou přibalit jejich přátele nebo podobně zaměřené lidi. Zde vám výrazně a nejlaciněji pomůže Facebook se svými nástroji.
 8. Nejste zatím moc známí? Jakou komunikační strategii můžete použít?
  – Pro akvizici-nábor nových zájemců využijeme sociální sítě. Pokud je produkt nebo vaše značka málo známá, těžko bude někdo zadávat název produktu do Google.
  – V rámci Google Ads nebo Skliku nastavte určitě re-marketingovou komunikační strategii, aby se zachytilo publikum, které si nezapamatovalo produktový brand nebo brand značky při akvizici na sociálních sítích nebo kdekoliv jinde. Není to drahé a budete zírat, co to přinese.
  – Vytvořte si klidně spolu s námi účinnou email marketingovou strategii. Email a socky, to je stále nejefektivnější a nejlacinější nástroj, jak změnit návštěvníky v zákazníky.
 9.  Nezapomeňte si spočítat potřebnou návratnost investice do online marketingové komunikace. Nastavte si správně mantinely. I s tím vám můžeme hodně pomoci.
 10. Obecně platí, že pokud vás lidi neznají, bude chvilku trvat, než začnou nakupovat. I internet je přecpaný nabídkami. Vaše argumenty musí být neodolatelné pro vašeho ideálního zákazníka. Musíte vědět, jakou má značka a její produkty pozici proti konkurenci v positioning mapě a tohle přenést na lidi, své budoucí zákazníky.
 11. V době karantény je třeba mít širší paletu doručovacích služeb. Ještě v únoru byl díky ceně top dopravce Zásilkovna. Ta má ale dnes spoustu výdejních míst zavřených a navíc-musíte tam jít. Takže teď lidi raději vybírají PPL, Českou poštu atd…. Divili byste se, i tohle může být důvod, proč lidi nakoupí jinde, a ne u vás.

Tohle je naších pár tipů na rozjed. Chceme tipy prezentovat stručně, abychom neodrazovali delším čtením. Ale slibujeme, že jednotlivé kroky komunikační strategie rozvedeme a představíme různé modelové strategie pro odlišné organizace.

Nechcete o nic přijít? Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, pak to máte jistý 😊

Ahoj Libor, ať vám to šlape a daří se…

Libor Čížek

Libor Čížek

Libor Čížek je skvělý důkaz toho, že pokud začněte včas, máte už v raném věku desetiletou praxi. Je špičkový marketér s hlavou plnou dobrých nápadů a ne jen on-line. Do našeho autorského portfolia přináší Libor praktický pohled inovativního obchodníka, často realizátora vlastních úspěšných nápadů.

Dejte nám 5 minut měsíčně
Trendy, průzkumy a vychytávky

Žádný spam, jen praktické informace. A nikomu jinému váš e-mail nedáme - slibujeme...

Ctíme soukromí, s maily neobchodujeme a víme, co je ochrana osobních údajů