Proč postovat videa na Facebooku?

Asi budete souhlasit, že dobře zpracovaný videoklip vydá za tisíc slov a umí velice rychle předat obchodní sdělení. To si dobře uvědomuje i facebook. Určitě si pamatujete poslední změnu v news feedu, ve kterém se nyní v příspěvcích videa automaticky přehrávají. Podle reportu facebooku přinesly změny jen od května do července navýšení shlédnutí videí o více než 50 %.

Odkaz nestačí

Pokud chcete využít potenciál videí naplno, nestačí jen přidat odkaz na umístění videa (třeba YouTube). Takový příspěvek sice může fungovat výborně, ale přijdete o automatické přehrávání videa a možnost přidat výzvu k akci na konci videa. Pokud tedy máte k dispozici celé video, přidejte jej ke svému příspěvku, vyberte tlačítko pro vaši výzvu a odkaz, kam mají uživatelé pokračovat.

Video

Pokud máte k dispozici pouze odkaz na video, určitě vyzkoušejte i tuhle variantu – vložte do příspěvku text s odkazem na video a nechejte načíst video z odkazu. Potom odkaz vymažte a přidejte místo něj odkaz do webových stránek, na které chcete přivést návštěvníky. Video v příspěvku zůstane a vy dostanete příspěvek s jedním odkazem do webu i s možností přehrát video aniž byste museli v příspěvku mít zbytečně dva linky.

video

Co ještě videa nabídnou?

Facebook testuje i další funkce, které mají udělat z videí ještě užitečnější nástroj. První z nich jsou detailnější statistiky o počtu spuštění videí a jejich úspěšnosti, druhou potom nabídka souvisejících videí, které mohou váš obsah posunout ještě dále mezi uživatele.

Odkaz na celou zprávu o videích najdete tady.

Jan Podloucký

Jan Podloucký

Honza Podloucký se věnuje problematice sociálních sítí a především Facebooku od roku 2010. Jeho specialitou je kreativní vedení firemních stránek, reklamních kampaní, organizace soutěží a eventů pomocí sociálních sítí.

Dejte nám 5 minut měsíčně
Trendy, průzkumy a vychytávky

Žádný spam, jen praktické informace. A nikomu jinému váš e-mail nedáme - slibujeme...

Ctíme soukromí, s maily neobchodujeme a víme, co je ochrana osobních údajů