7 kroků, jak na čtvercové video

Autor: 24.10.2017 Sociální sítě

Nabízíme vám rychlé řešení častého problému, jak vytvořit čtvercový formát videa pomocí názorného foto-návodu. Návod je připravený pro operační systém Mac OS X a tudíž primárně pro počítače Apple, které jsou věrným přítelem každého skutečného markeťáka : -) . Navíc všechny programy, které budete potřebovat jsou na Apple PC již zdarma dopředu přeinstalovány. (Postup je možné realizovat i v systému Windows a MS PowerPoint, podrobný foto-návod připravíme později…)

1. Krok: Připravte si klasické video, pokud jej ještě nemáte. Doporučujeme předinstalovaný program iMovie. Samotný postup výroby videa popisovat nyní nebudeme, jen připomínáme, že ideální délka videa je do 1 minuty!

iMovie

2. Krok: Výsledné video vyexportujte a uložte si na disk hotové video. Ideálně v maximální kvalitě, samozřejmě s ohledem na výkonové možnosti vašeho PC.

Uložení videa

Uložení souboru

3. Krok: Otevřete si předinstalovaný program Keynote (alternativně MS PowerPoint). Doporučuji vybrat černý motiv pozadí, kvůli maximálnímu kontrastu na Facebooku.

Keynote

4. Krok: Změňte rozměry prezentace. Klikněte vpravo nahoře na záložku „Dokument“ a dole na „Velikost snímku“, zvolte „Vlastní“ a nastavte potřebné rozlišení, např. „1024 x 1024 pixelů“. Čím větší rozlišení, tím bude výsledek kvalitnější.

Změna velikosti videa

Nastavení velikosti videa

5. Krok: Vložte do prezentace vaše video, buď ze souboru nebo klasickým přetažením.

editor-7

6. Krok: Video si vycentrujte do vytvořeného čtverce. Můžete jej samozřejmě doplnit o vhodný popisek, text můžete samozřejmě různě formátovat a doplnit ikony obrázky…

editor-8

7. Krok: Výsledek vaší práce pak vyexportujte jako QuckTime video. Dílčími nastaveními se nemusíte zaobírat jen si pohlídejte, aby bylo nastaveno „Automatické přehrání“ a formát „1080p“. Čtvercové video je hotové! Nyní stačí je nahrát na Facebook.

Export videa

editor-10

To už je opravdu vše. Video máte hotové, není to nic složitého. Návod pro uživatele Windows připravíme zanedlouho (je to tradičně trochu komplikovanější). Pokud vám něco nebude fungovat, neváhejte nám napsat na náš Facebook, rádi poradíme.

Chcete znát i další naše vychytávky se světa Facebooku? Zadejte si hashtag #1001fbtrik.

Michal Jedon

Michal Jedon

Michal se tvorbě webů a online marketingu věnuje více jak 10 let. Specializuje se na SEO a úpravy pro redakční systémy Wordpress a Prestashop. V poslední době našel velký potenciál v nových formách PPC reklamy a prezentace na sociálních sítích. Rád kombinuje tradiční metody s prvky guerilla marketingu a připravuje tak pro klienty inovativní řešení jejich online propagace. Ing.Michal Jedon je od července 2015 novou posilou našeho týmu INT. Dodává nám jistotu v klasických PPC kampaních a rychle se zaběhl i v našich Facebook aktivitách. Jsme samozřejmě rádi i za jeho schopnost podělit se srozumitelně o výsledky své práce se čtenáři našeho blogu.

Dejte nám 5 minut měsíčně
Trendy, průzkumy a vychytávky

Žádný spam, jen praktické informace. A nikomu jinému váš e-mail nedáme - slibujeme...

Ctíme soukromí, s maily neobchodujeme a víme, co je ochrana osobních údajů