Nábytkové kování s výsledky lovebrandu?

Autor: 10.12.2018 Case study

Není to lovebrand a přesto nám tak frčí. Přečtete si, jak se nám podařilo v kampaních pro našeho dlouhodobého klienta, firmu Häfele, získat s pomocí Facebooku bezmála 10 000 zaujatých návštěvníků stránky za cenu pod 1,-Kč za návštěvu.

Pro neznalé: Häfele je německý výrobce, který se zabývá produkcí špičkového nábytkového kování, dveřních zámků či interiérového osvětlení a dalšího příslušenství pro rekonstrukce interiérů. Na český á a slovenský trh ale nastoupil ze silných hráčů až jako poslední a proti zavedeným značkám se musí prosadit buď za cenu vysokých nákladů, nebo nápaditou strategií.

Jak na to jdeme: Facebook je silný prodejní nástroj a neslouží jen ke sdílení fotek z dovolené. O tom už dnes není třeba nikoho příliš přesvědčovat. Vlastně, ty fotky z dovolené se už přesunuly spíše na Instagram, ale byznys zatím zůstal pořád na Facebooku. Facebook je možné efektivně využít pro potřeby prodeje v B2B segmentu či pro inzerci málo atraktivního zboží pro specifickou skupinu zákazníků nebo subdodavatelů.

Podívejme se teď na některé kampaně, které jsme realizovali v ČR a na Slovensku. Vycházíme záměrně z dlouhodobých a opakovaných kampaní realizovaných v roce 2018 a 2017. Právě fakt, že se jedná o několikrát opakované kampaně je zásadní, abychom se za daný výsledek mohli zaručit a garantovat, že se nejedná o ojedinělou anomálii danou příznivou souhrou okolností.

Sortiment i inzerce je zacílena převážně na menší odběratele v B2B segmentu, řemeslníky, truhláře a další firmy, které nabízí výrobu a prodej nábytku či celých interiérů konečným uživatelům.

1. Kampaň na speciální nářadí AXILO pro montáž kuchyňských linek:

Kampaň AXILO

Axilo Slovensko

Kampaň pro ČR-Za 1750 Kč jsme získali 3002 prokliků na web.
Tedy 1 proklik na web klienta za pouhých 0,58 Kč.

výsledky kampaně

Kampaň pro SK-Za 750 Kč jsme získali 2848 prokliků na web.
Tedy 1 proklik na web klienta dokonce za 0,26 Kč.

axilo_sk_tab

2. Kampaň pro ČR na vysavač zabudovaný do kuchyňské linky (sweeppovac).

Používali jsme dvě kreativy: krátké video a carusel s několika snímky z videa…

sweppowac

sweppowac

Kampaň pro ČR – Za 2500 Kč jsme získali 3086 prokliků na web.
Tedy 1 proklik na web klienta za průměrných 0,81 Kč.
Zajímavostí je, že oproti očekávání byl úspěšnější carusel z fotek než natočené hrané video od klienta z profesionální produkce.

sweppovac_cz

3. Kampaň pro ČR – interaktivní zrcadlo s LED osvětlením

(Taktéž dvě varianty příspěvku, statický banner a video s odkazem)

Kampaň pro ČR-Za 2500 Kč jsme získali 1913 prokliků na web.
Tedy 1 proklik na web klienta za průměrných 1,31 Kč.

Důležité je podotknout, že klient před zahájením spolupráce s INT reklamu na Facebooku nerealizoval, neměl vytvořená žádná remarketingová publika apod. Přesto se nám poměrně rychle podařilo příspěvky přesně zacílit, abychom oslovili hlavně ty, co mají opravdu zájem, a to s minimálními výdaji do kreditu.

Závěr:
Kampaně měly průměrně rozpočet 2500 Kč na 14 dní, tj. 178,- Kč na den. Kampaně ukazují, že poměrně velkého zásahu se dá dosáhnout i když nepropagujete jen slevové akce a mimořádný výprodej. Samotný obsah inzerátu nebyl mnohdy nijak extrémně speciálně designovaný. Tím, že jsme věděli, koho chceme oslovit a snažili jsme se o co nejpřesnější cílení, tak stačilo pouze představit zajímavá fakta a pozvat zákazníky na web.

Finanční i časové náklady na takovou kampaň jsou velmi nízké a cena za počet získaných návštěvníků na web je, v porovnání s inzercí ve vyhledávačích, desetinásobně nižší! Navíc Facebook na rozdíl od ostatních inzertních formátů vám dává stále nejvíce prostoru k tomu, jak v inzerátu představit svůj produkt či inovativní řešení.

Za poznámku také stojí, že jsme při cílení vynechali „audience network“, která sice často umí přivést hodně levných prokliků, ale tito uživatelé jsou často méně relevantní, protože na reklamu klikli častěji omylem, když se ji snažili spíše zrušit v nějaké mobilní hře apod. Jedná se tedy o cílenou inzerci čistě na Facebooku a stále za příznivou cenu.

Máte-li tedy problémy s inzercí například na stavební materiály nebo konstrukčních řešení, neváhejte se na nás obrátit. Rádi s vámi možnosti inzerce v oblasti B2B prodiskutujeme.

Michal Jedon

Michal Jedon

Michal se tvorbě webů a online marketingu věnuje více jak 10 let. Specializuje se na SEO a úpravy pro redakční systémy Wordpress a Prestashop. V poslední době našel velký potenciál v nových formách PPC reklamy a prezentace na sociálních sítích. Rád kombinuje tradiční metody s prvky guerilla marketingu a připravuje tak pro klienty inovativní řešení jejich online propagace. Ing.Michal Jedon je od července 2015 novou posilou našeho týmu INT. Dodává nám jistotu v klasických PPC kampaních a rychle se zaběhl i v našich Facebook aktivitách. Jsme samozřejmě rádi i za jeho schopnost podělit se srozumitelně o výsledky své práce se čtenáři našeho blogu.

Dejte nám 5 minut měsíčně
Trendy, průzkumy a vychytávky

Žádný spam, jen praktické informace. A nikomu jinému váš e-mail nedáme - slibujeme...

Ctíme soukromí, s maily neobchodujeme a víme, co je ochrana osobních údajů