Cesta na RESHOPER 2019 a pro novou estonskou e-občanku

Vzhledem k tom, že odysea z Brna do Prahy po D1 je vždy výživná, snažím se každý takovýto pracovní „výlet“ využít na maximum a v úterý 29. ledna se to opravdu povedlo. Ranní vstávání bylo sice úmorné, ale nebylo zbytí, protože již v 9:00 mne čekal pohovor na estonské ambasádě ohledně závěrečného aktu udělení e-občanství (po půl roce prověřování). Naštěstí debatu s ambasadorem jsem v plynulé estonštině (angličtině) zvládl bez znatelnějšího zaváhání a přidal se tak cca 500 Čechů, Slováků a Maďarů, kteří již toto občanství mají. Ambasáda v Praze je společná pro všechny tyto státy a pan ambasador mi na otázku kolik Čechů již občanství má odpověděl, že mezi pověstnou „Višegrádskou trojkou“ oni nerozlišují 🙂

Pokud by měl někdo zájem o více informací k e-Residency, tak mi může napsat zprávu, případně brzy připravím samostatný článek.

e-ResidencyOdměnou za návštěvu lednové Prahy bylo centrum takřka bez lidí, bez stánků a s celkem pohodovou atmosférou, kde si člověk připadá jako v hlavním městě svého státu a nikoliv v rusko-čínském Disneylandu. Před cestou na Reshoper do dalekých Letňan jsme ještě zaskočili na oběd do NEXT DOOR ke Zdeňku Pohlreichovi. Mimořádný zážitek, za v Praze úplně běžnou taxu, doporučuji! A Zdeňka tu v kuchyni opravdu uvidíte, nikoliv jen na plakátě…

2Cesta metrem do Letňan a pak přes rozbahněné pole do areálu PVA dává tušit, že jsme stále v zemi kompromisů… Nu, neměl jsem s sebou neměl vstupenku a ani jsem ji neměl v mobilu, ale kolegové mne vyhledali podle jména, takže VELKÉ PLUS a druhé velké plus, že na podstatnou část veletrhu i přednášek byl vstup zdarma. Osobně nejsem příznivcem placení vstupného na obchodní veletržní akce – za vstup od Obchodního Centra Chodov se také neplatí, že?!

Placené přednášky jsem si tentokrát nechal ujít, jednak protože jsem neměl tolik času a trpělivosti si vše vyslechnout v kuse a zadruhé z toho důvodu, že jsem tuto bohužel jen jednodenní akci chtěl využít k networkingu a konzultacím. To se celkem vydařilo!

Proč jen celkem? Protože trend akademického vystavování a následného nezřízeného popíjejí na večerních afterparty trochu splynul a „pivo za vizitku“ je nový standart! Takže po pár „konzultacích“ již člověk neví co všechno nového se vlastně dozvěděl…

Takže ve zkratce, díky za čas klukům ze Shoptetu, slečnám z Ecomail.cz i Marketing Miner, nejen za kávu v Dognetu a za účetní rozhřešení u U-O-L. Cením si také toho, že Seznam.cz a Heuréka.cz sestoupili z výšin placené konference (placené přednášky byly v 1. patře) a měli vlastní přednáškový sál přístupný všem zdarma, příště třeba trochu větší.

reshoperTi, kdo RESHOPER 2019 nestihli, se mohou těšit na podobnou akci Czech Online Expo 2019 na konci března, kde bude i náš stánek včetně prezentační místnosti, kde si s vámi rádi vyměníme své zkušenosti Už teď se můžete mrknout a ZAREGISTROVAT se na program NAŠICH volně přístupných přednášek a zjistit, jak si v on-line vedeme my.

reshoper

Michal Jedon

Michal Jedon

Michal se tvorbě webů a online marketingu věnuje více jak 10 let. Specializuje se na SEO a úpravy pro redakční systémy Wordpress a Prestashop. V poslední době našel velký potenciál v nových formách PPC reklamy a prezentace na sociálních sítích. Rád kombinuje tradiční metody s prvky guerilla marketingu a připravuje tak pro klienty inovativní řešení jejich online propagace. Ing.Michal Jedon je od července 2015 novou posilou našeho týmu INT. Dodává nám jistotu v klasických PPC kampaních a rychle se zaběhl i v našich Facebook aktivitách. Jsme samozřejmě rádi i za jeho schopnost podělit se srozumitelně o výsledky své práce se čtenáři našeho blogu.

Dejte nám 5 minut měsíčně
Trendy, průzkumy a vychytávky

Žádný spam, jen praktické informace. A nikomu jinému váš e-mail nedáme - slibujeme...

Ctíme soukromí, s maily neobchodujeme a víme, co je ochrana osobních údajů