V kterou dobu je nepříhodnější postovat na Facebooku?

Autor: 27.11.2013 Sociální sítě

V kteroukoliv, pokud si připlatíte. Nikdy, pokud to neuděláte.

Pokud nejste obchodní firma a neusilujete prodat, možná nejsou tyto řádky pro vás. I když …. co je to prodej? Jde-li vám o to zasáhnout svým obsahem, idejemi, názorem atd. co nejširší skupinu potenciálních zájemců, postup je stejný jako při prodeji.

Kdy je nejlépe umístit post na vaši firemní facebook stránku? Tvrdí se, že ve chvíli, kdy je na ní nejvyšší aktivita vašich fanoušků, protože životnost postu na timelines vašich fanoušků je prý cca 3 hodiny. Po této době je překryt dalšími posty jiných. Takže pokud správně trefíte dobu publikování, čtenost vašeho postu fanoušky je pak docela vyšší než když se netrefíte – asi tak o 30- 40% .

Ale je jedna cesta, která tento problém řeší výrazně efektivněji. Za zatím stále ekonomicky únosnou investici můžete dosáhnout 50 – 100 krát vyšší čtenost i odezvy ve formě diskusí, hodnocení „to se mi líbí,“ nebo „sdílet.“ Jak? Vhodným boostingem, propagací postů, sponzorováním příspěvků, což vždycky znamená to samé :

I na facebooku se platí a jen velmi málo muziky je zadarmo.

Výhodou oproti jiným druhům on-line propagace však zůstává sociální funkce faceboku, tedy to, co nakonec dostanete stejně zadarmo, pokud zaujmete.

Vezměme si za příklad náš „sociální server“ facebook.com/interier.com. Umísťujeme na něm převážně posty ze života našich firem, je to časopis, diskusní skupina. Má víc než 27 000 zájmově orientovaných fanoušků a přes ně zasahujeme obsahem z nabídek našich klientů teoreticky celý český Facebook tzv. sociálním zobrazením. Ať zde umístíme nesponzorovaný post kdykoliv, počet zobrazení kolísá mezi 1461 až 3680 zobrazeními. Jakmile zapojíme propagaci, post se během sedmi dní zobrazí až 230 000 krát.

Podobné to je zpravidla s počty hodnocení „Like“ a „Share“ , tolik potřebnými pro vytvoření skutečně funkčního zpětného odkazu. Nesponzorovaný zpravidla získá do 50 likes a do 10 sdílení, sponzorovaný ale víc než 100 likes a stejné je to s počtem sdílení. Tady už samozřejmě záleží na kvalitě obrázku, postu i celkové nabídky resp. informace, kterou post nese.

Jaký je tedy závěr a správný postup při tvorbě postu? Pojďme na to přes příklad.

  • Zamyslete se, co chcete říci. Nezapomeňte, že pokud jste obchodní firma, pak rozeslání vašeho atraktivního obchodního sdělení co nejširšímu počtu potenciálních zájemců je pro vás klíčové a stojí za pár korun příplatku.
  • Připravte si téma a post- zde půjde o souboj židle DXRACER a Fish BONES.
  • Vytvořte si na stránkách správnou „landing page,“ tedy stránku s informacemi které chcete sdělit a na které míníte poutat.
  • Pokud nemáte dost vlastních fanoušků (většina firem je nemá a mít ani nebude), využijte takovou stránku, která je má – tedy u nábytku ideálně náš facebook.com/interier.com. Domluvte se na podmínkách zveřejnění a také propagace – a spusťte kampaň.
  • Nastavte si, resp. domluvte si denní limit a cenu za správu kampaně
  • Po spuštění kampaně buďte připraveni reagovat v diskusi
  • Pamatujte- negativní názor je pravé požehnání a nebojte se jich. (Proč? To si vysvětlíme v jiném článku)

Když vše dobře dopadne, poznáte to na prodeji. A věřte, pokud je vaše nabídka dobrá a dodržíte výše vyjmenovaný postup, dopadne to dobře a vyděláte.

A jak vypadal ten post? Pro zájemce – najdete jej zde: http://bit.ly/post_DX_Racer . Ostatně, jak se vám líbí DXRACER? Nebo dáte přednost FISH BONES?

MilanTriska

MilanTriska

Dejte nám 5 minut měsíčně
Trendy, průzkumy a vychytávky

Žádný spam, jen praktické informace. A nikomu jinému váš e-mail nedáme - slibujeme...

Ctíme soukromí, s maily neobchodujeme a víme, co je ochrana osobních údajů