8 změn, které přináší nový layout FB stránek

Už to pravděpodobně potkalo i vás a pokud ne, do konce tohoto týdne se tak stane. Facebook opět přišel s novou strukturou facebookových stránek. Jedním ze zdůvodnění je snaha usnadnit administrátorům práci se stránkami a také zlepšit výsledky placených kampaní. Jakých konkrétních změn se stránkám dostalo?

1. News Feed stránky v jednom sloupci

Už žádné hledání příspěvků napravo nalevo, ale všechno pěkně v jednom sloupci. Tento krok sjednotil zobrazení na mobilních zařízeních a počítačích.

 

newsfeed1

2. Změna velikostí obrázků

Změna řazení příspěvků není jedinou změnou – jejich zobrazení je nyní větší a tím pádem jsou větší i sponzorované příspěvky v News Feedu. Nová šířka obrázků je 504 px (doporučená velikost nahrávaných obrázků potom 1200 x 1200 px). Výhodou je, že si Facebook poměrně slušně poradí i s obrázky orientovanými na výšku, které nedeformuje.

Velikost úvodního obrázku zůstala stejná (851 x 315 px), ale nyní se do něj „cpe“ ještě název stránky a její kategorie, takže je při tvorbě textu potřeba počítat s menším prostorem.

 

Timeline obrázek

Veškeré velikosti objektů na „novém“ Facebooku najdete na této stránce.

3. Kam se ztratily záložky?

Záložky přišly pod úvodní fotkou o své obrázky a nyní je najdete jen jako textové odkazy. Záložky „Timeline“ a „Informace“ mají neměnné místo a zbylé dvě záložky můžete libovolně měnit. Ostatní jsou schované pod záložkou „Další“.

Aplikace s obrázky ale nezmizely úplně, najdete je také v levém sloupci, který je nově věnován celý pouze informacím o stránce.

Nové záložky

 

4. Levá strana Timeline

Podstatnou a značně užitečnou změnou je levý sloupec stránky, ve kterém uživatelé najdou veškeré informace o dané stránce. Přehledně zde najdete panely obsahující vaše fanoušky, informace o vaší stránce, hodnocení, fotky, videa, poznámky, aplikace, příspěvky ostatních a stránky, které se vaší stránce líbí.

Kliknutím na tužku v pravém rohu kteréhokoliv panelu můžete upravovat jejich pořadí. Všichni uživatelé tak vidí všechny relevantní informace o vaší stránce.

 

zalozky4

 

5. Týdenní přehledy pro správce

Najdete je napravo od News Feedu stránky, takže máte stále na očích, jak si vaše stránka vede – vaše označení „To se mi líbí“, dosah, upozornění na aktivitu i zprávy.

 

prehledy5

 

6. Nová organizace panelu pro správu

V zásadě v panelu pro správu najdete vše, co doposud, včetně šikovné statistiky, která Vám ukáže, kdy je nejvíce vašich fanoušků na Facebooku (Přehledy >> Příspěvky). Je zde ale zajímavá funkce, která vám nabídne podobné stránky, jako jsou vaše, které by bylo dobré sledovat. Můžete si k nim přidat i stránky vlastní a vzájemně je srovnávat.

 

prehledy6

 

7. Všudy přítomné tlačítko „To se mi libí“

Pokud se k vám na stránky dostane uživatel, který ještě není vaším fanouškem, bude ho neustále pronásledovat panel s tlačítkem „To se mi líbí“.

 

libise7

 

8. Příslib lepších výsledků kampaní!

Díky zvětšení příspěvků z News feedu je možné očekávat lepší výsledky z vašich kampaní, a to nejen z inzerce v News Feedu, ale také z pravého sloupce! Nového zobrazení se dočkaly také osobní stránky, na kterých je o poznání větší prostor pro inzerci v pravém sloupci, který se bude podle některých zdrojů ještě zvětšovat. Facebook tak reaguje na „slepotu“ uživatelů vůči pravému sloupci.

Snaha Facebooku jasně míří k tomu, aby z něj udělal lepší marketingový nástroj a podle mého názoru se mu to docela daří. Reklamní nástroje jako jsou konverzní pixely a custom audience jsou toho dobrým příkladem. Pokud se jich jako marketéři nebo zástupci firem naučíte využívat, lepší výsledky na sebe nenechají dlouho čekat. A pokud ne, obraťte se na nás!

 

Jan Podloucký

Jan Podloucký

Honza Podloucký se věnuje problematice sociálních sítí a především Facebooku od roku 2010. Jeho specialitou je kreativní vedení firemních stránek, reklamních kampaní, organizace soutěží a eventů pomocí sociálních sítí.

Dejte nám 5 minut měsíčně
Trendy, průzkumy a vychytávky

Žádný spam, jen praktické informace. A nikomu jinému váš e-mail nedáme - slibujeme...

Ctíme soukromí, s maily neobchodujeme a víme, co je ochrana osobních údajů