Úspěšný marketingový plán?

Přestože jsme dosáhli komunikací na Facebooku o 10 000 návštěvníků víc (dle Google Analytic), byla o 7 % menší míra okamžitého opuštění. Kdo zná, ten ví, že u Facebooku to zpravidla bývá naopak. Když ale máte dobrý plán, Facebook vám námahu oplatí.

Jak jsme postupovali při sestavení marketingového a akční plánu? Jaké úkoly stály před námi, a proč jsme byli úspěšní?

Firma MIX-TEE s.r.o. je B2B a B2C distributor čaje a kávy. Ze zaměření firmy vyplývá, že má velké množství značek čajů a několik značek kávy, které se dále člení do různých kategorií a jejich tolik, že běžný návštěvník stránek nemá prostor se s celým sortimentem plně seznámit.

Na základě analýzy BCG jsme si vyhodnotili, že ideální bude komunikovat hvězdu z portfolia značek čajů, značku Basilur.

Na základě této analýzy jsme poté sestavili akční plán, který začínal od září a vrchol měl v prosinci 2018. Značku Basilur a kompletní jednotlivé kolekce jsme představovali v příspěvcích postupně od září do listopadu. K prezentaci značky jsme přidali několik dočasných prodejních výhod, například doprava zdarma atd…

analyticsNa Facebooku jsme zasáhli cca 409 000 lidí. Těmto lidem se reklama zobrazila 2433026 krát, průměrně uživatel viděl reklamu 6 krát, měli jsme 1731 komentářů a 501 sdílení.

Samozřejmě jsme při sledování výkonnosti obratu eshopu dosáhli výrazně lepšího výsledku než v roce 2017.

Ukázky Facebook komunikace tohoto projektu a sestavení akčního plánu přiblížím na INT Summitu v rámci Czech On-line Expa 2019, kde budou kromě mě přednášet i moji další kolegové. Registrace, jak na přednášky, tak i na konzultace, je již otevřena

Libor Čížek

Libor Čížek

Libor Čížek je skvělý důkaz toho, že pokud začněte včas, máte už v raném věku desetiletou praxi. Je špičkový marketér s hlavou plnou dobrých nápadů a ne jen on-line. Do našeho autorského portfolia přináší Libor praktický pohled inovativního obchodníka, často realizátora vlastních úspěšných nápadů.

Dejte nám 5 minut měsíčně
Trendy, průzkumy a vychytávky

Žádný spam, jen praktické informace. A nikomu jinému váš e-mail nedáme - slibujeme...

Ctíme soukromí, s maily neobchodujeme a víme, co je ochrana osobních údajů