fbpx

Facebook čeká vánoční horečka

Autor: 25.11.2015 Pracujeme

Tento týden začíná advent a Vánoce tady budou za necelý měsíc. Obchodníci přikládají z rozpočtu pod pomyslný marketingový kotel a na inzertních kanálech se schyluje k pořádně tvrdému boji o zákazníky. A Facebook nebude výjimkou…

reklama na Facebooku

Reklamy na Facebooku fungují na základě aukce – zobrazují se ty reklamy, které jsou relevantní a mají dobrou odezvu. Čím jsou potom hůře hodnocené, stojí víc peněz, aby se protlačily konkurencí.

Před Vánoci je tradičně konkurence ještě mnohem větší a tím pádem si každý inzerent musí sáhnout hlouběji do kapsy. Z praxe mohu uvést hned několik příkladů:

  • • Českého výrobce postelí, který dostal v listopadu proklik do webu za 1,76 Kč, stál v prosinci stejný proklik 5 Kč.
  • • Prodejce sportovní výživy stál proklik krátce pře svátky necelých 7 Kč (namísto dřívějších 3 Kč).
  • • Podobně tomu bylo i u prodejce kancelářských židlí, který za říjnový 1Kč proklik utratil v prosinci 3,50 Kč.

Na druhou stranu jsou ale svátky obrovskou příležitostí, protože i když prodejce kancelářských židlí dostal ze stejného rozpočtu méně prokliků, stála ho konverze na eshopu jen nepatrně více 117 Kč namísto říjnových 105 Kč.

Cena za proklikJak tedy na reklamy vyzrát? Štěstí přeje připraveným a pokud začnete s předvánoční inzercí na Facebooku včas, můžete se dostat na lepší ceny! Z minulých let máme vyzkoušené, že dříve spuštěné kampaně, které Facebook neschvaloval v největším návalu reklam a které běžely dlouhodobě, dosahovaly v čase podobných cen prokliků, konverzí a zobrazení, jako na jejich začátku.
Facebook bidding

Co z toho vyplývá? Rozmyslete se rychle a začněte inzerovat včas! Pokud zvolíte správné publikum, správné texty a kreativu, můžete přežít blížící se facebookovou horečku s nadhledem.

Potřebujete pomoct? Jsme tu pro vás.

Jan Podloucký

Jan Podloucký

Honza Podloucký se věnuje problematice sociálních sítí a především Facebooku od roku 2010. Jeho specialitou je kreativní vedení firemních stránek, reklamních kampaní, organizace soutěží a eventů pomocí sociálních sítí.

Dejte nám 5 minut měsíčně
Trendy, průzkumy a vychytávky

Žádný spam, jen praktické informace. A nikomu jinému váš e-mail nedáme - slibujeme...

Ctíme soukromí, s maily neobchodujeme a víme, co je ochrana osobních údajů