Facebook přichází s dalšími inovacemi pro inzerenty!

Autor: 13.7.2015 Pracujeme

Je to tak. Facebook rozhodně nehodlá zaspat dobu a přichází s dalšími novinkami pro inzerenty a marketéry. Určitě už jste zaznamenali úplně novou podobu Správce reklam (ADS Manager) a Power Editoru, všimli jste si nové podoby sledovacího kódu (Custom Audience Pixel) a možná jste si už přes některého z Facebook Marketing Partners vyzkoušeli novou podobu dynamických reklam – Prospecting Dynamic Product Ads. Čekají na nás ale ještě další skvělé nástroje, které se zatím testují.

ADS Manager a Power Editor

Oba „nativní“ nástroje Facebooku pro správu reklam se nedávno dočkali „faceliftu“ a nové verze nejenom vypadají dobře, ale přinášejí řadu příjemných změn. Nástroje jsou nyní díky nahrazení bočního menu horizontálním mnohem přehlednější, nabízí rozšířené možnost filtrování kampaní, takže se v nich jednoduše vyznáte a hlavně nabízí stále přítomné, podrobné statistiky přímo v hlavním okně. Nemusíte tak pro detailní přehledy vytvářet reporty v příslušné sekci, jako tomu bylo doteď. Detailně se o změnách dočtete v článku Jona Loomera.

ADS Manager

Custom Audience Pixel

Nový sledovací kód kombinuje v jednom původní konverzní pixel, který sloužil na sledování konverzí z FB kampaní, a pixel ke sledování návštěvnosti webových stránek. Nový kód měří nejenom návštěvnost, ale také zadané události – zobrazení produktů, nákupy, registrace a další konverze, pro které bylo původně nutné nasadit samostatný konverzní pixel. Jak vytvořit Custom Audience Pixel s měřením konverzí se dozvíte v tomto návodu.

Audience pixel

Prospecting DPA reklamy

DPA (Dynamic Product Ads), o kterých jsem se zmiňoval již v předchozím článku, znamenaly v prostředí Facebooku velkou revoluci. Umožňují totiž nejpřesnější formu remarketingu – návštěvníkům webu, kteří přijdou na Facebook, zde zobrazí přesně ten samý produkt, který již viděli na webu. Můžete si zvolit libovolný interval a cílit třeba na návštěvníky, kteří brouzdali po vašem e-shopu v řádu posledních sekund.

Předpokladem pro DPA je ale velmi solidní návštěvnost, jinak nemá Facebook komu co ukazovat a pokud má k dispozici jen malou cílovou skupinu, reklama se může bolestně prodražit. Proto FB, přes své Marketingové partnery, nabízí inzerentům Prospecting Dynamic Product Ads. Facebook přes tento nástroj sám vybere ze zadaného sortimentu, který produkt by měl danému uživateli nejvíce sedět. Stačí zvolit skupinu produktů, cílovou skupinu a Facebook se postará o „spárování“ potenciálního zákazníka s produktem, který si s určitou pravděpodobností koupí.

ROI Hunter

Local Awareness Ads

LAA sice nepatří mezi úplné novinky, ale do shrnutí určitě patří, protože si na ně ještě nějakou dobu počkáme. Zatím fungují ve Spojených státech a ve zkratce se jedná o reklamní formát určený lokálním podnikům, kterým umožňuje zacílit na uživatele, jež se právě nacházejí v jejich blízkosti, a jsou skvělým způsobem, jak dát lidem v dosahu vědět o nejnovější nabídce. Do inzerátu bude možné přidat 2 možnosti „call to action“ tlačítek – „zavolat“ a „získat směr cesty“. Kromě restaurací v době polední pauzy se najde mnoho kreativních využití a určitě budou velkým přínosem.

Local Awareness Ads

LEAD ADS

Absolutní novinka, kterou Facebook oznámil teprve v červnu letošního roku. Možná víte, že není zrovna jednoduché získat z uživatelů kontaktní informace jako je e-mail. Jedním z dosavadních řešení byly třeba soutěže, ale to již nebude potřeba. LEAD ADS budou umožňovat vytvoření reklam, ve kterých bude mít uživatel možnost sdílet s inzerentem své kontaktní informace z Facebooku. Stačí 2 kliknutí a uživatelé vám mohou poslat třeba e-mail pro newsletter. Vy získáte další 2 možnosti, jak znovu oslovit angažovaného potenciálního zákazníka.

Newsletterem a nebo další FB reklamou cílenou na uživatele z e-mailové databáze. Facebook zvažuje hned několik variant podle toho, jaké kontaktní informace budete chtít jako inzerent od uživatelů získat. Jediné, co stačí, je zaujmout a přesvědčit uživatele, že od vás chtějí vědět víc.

LEAD ADS

Pokud jste se dostali až sem, tak si možná říkáte, že je toho trochu moc a máte pravdu. Bezesporu je ale fascinující, kam se s Facebookem dá dostat. Je na vás, jak těchto možností využijete a my jsme rozhodně vždycky připraveni pomoci!

Jan Podloucký

Jan Podloucký

Honza Podloucký se věnuje problematice sociálních sítí a především Facebooku od roku 2010. Jeho specialitou je kreativní vedení firemních stránek, reklamních kampaní, organizace soutěží a eventů pomocí sociálních sítí.

Dejte nám 5 minut měsíčně
Trendy, průzkumy a vychytávky

Žádný spam, jen praktické informace. A nikomu jinému váš e-mail nedáme - slibujeme...

Ctíme soukromí, s maily neobchodujeme a víme, co je ochrana osobních údajů