Facebook reklama v B2B – jde to?

Autor: 13.8.2015 Case study, Pracujeme

Máte zdánlivě naprosto nudný produkt, který těžko zaujme širší veřejnost? Pak je tohle je i váš příběh.
Často slyším od klienta – víte, já bych na ten váš Facebook i dal, ale naši zákazníci ho nepoužívají. Jsou to řemeslnici, oni jsou rádi, že jsou aspoň na internetu. Pro nás to není, my stejně prodáváme jen živnostníkům, řemeslníkům a montážním firmám, ne koncovým zákazníkům. Chybí nám důkaz. Udělali jsme si tedy s jedním takovým výrobcem a velkoobchodníkem malý test a tady jsou výsledky.

Jde o poměrně známého dodavatele kotlů, vodoměrů, kalorimetrů s dobrou dlouhodobou návštěvností na stránkách, které jsou velmi dobře indexovány vyhledávači. Jak ale zjistíme, jaký počet návštěvníků používá současně i Facebook? Bude mít význam oslovit návštěvníky těchto stránek s nějakou připravenou nabídkou na Facebooku? Takový přístup by přece měl jednu zásadní výhodu- nikdo z konkurence našeho klienta na Facebooku nevystupuje, protože neví jak.

Ke zjištění situace jsme použili Facebook Custom audience pixel, který jsme vložili do stránek klienta a měřili. Tenhle kód dokáže porovnat u všech návštěvníků stránek, zda jsou současně přihlášeni na Facebooku a evidovat je v databázi až po dobu 180 dní. Vygenerujete si jej snadno i v obyčejném Facebook ads manageru, a do stránek vložíte podle návodu také velmi jednoduše. Blíže o tom, co je custom audience píšeme tady.

Test jsme spustili 27.2.2015, máme tedy za sebou pět a půl měsíce sběru dat. Za tu dobu navštívilo web klienta celkem 36637 návštěvníků, a to včetně „obsahového spamu“ z různých semaltů apod., které nebyly v počátku měření ještě odfiltrovány. Google také není schopen identifikovat návštěvníka jinak než podle cookie, pokud není do svého účtu přihlášen, což opět navyšuje celkové číslo počtu návštěvníků.

Statistika návštěvnosti

Co naše custom audiece? Ŕíká, že za stejnou dobu přišlo na stránky o „teplovodních měřácích a kotlech“ 8400 lidí, kteří používají také Facebook a jsou k němu aktivně přihlášeni. To je skoro čtvrtina všech návštěvníků! U stránek s kotli? Vždyť to je víc, než je celková měsíční návštěvnost stránek! A co víc, po téměř půlročním měření nám Facebook nabízí už prakticky superpřesnou „lookalike audience,“ skupinu 50 800 uživatelů Facebooku, kteří mají stejné vlastnosti jako ti, co již stránky navštívili.

custom audience

Máme tedy cílovou skupinu téměř 60 000 lidí, kterým se vyplatí zobrazit zajímavý obsah a nabídku ze světa teplovodní techniky s výzvou k akci. Že by vás takový obsah nezaujal? Jistě, vždyť taky nepatříte do cílové skupiny, a proto se k vám naše placená nabídka nikdy nedostane. Pokud používáte Facebook, jistě jste si všimli, že počet sdělení, která se vám na timeline zobrazují a vy je vnímáte jako obtížnou inzerci, neustále klesá. Facebook i my, zadavatelé reklamy na něm jsme se naučili cílit.

Náš klient zatím stále váhá a uvidíme, do kdy bude šidit své potenciální klienty o pro ně nesmírně zajímavé informace. Vy se ale můžete zachovat jinak a vyhrát. Vždyť i na vašich stránkách třebas i s napohled velmi nevzrušivým produktem jako je vodoměr nebo armovací dráty se pohybuje minimálně 25 % návštěvníků, kteří používají Facebook.

Kontakt na nás je hnedle pod článkem. A nebo tady…

INT, s.r.o.
Tuřanka 1222/115 627 00 Brno
tel. +420 604 230 068
int@int-cz.com

MilanTriska

MilanTriska

Dejte nám 5 minut měsíčně
Trendy, průzkumy a vychytávky

Žádný spam, jen praktické informace. A nikomu jinému váš e-mail nedáme - slibujeme...

Ctíme soukromí, s maily neobchodujeme a víme, co je ochrana osobních údajů