Případová studie, kterou na Marketing festivalu neuvidíte!

Autor: 19.10.2016 Case study

Pokud z pracovních či osobních důvodu nedostanete na letošní Marketing festival v Ostravě, tak pro Vás máme dobrou zprávu! Na našem blogu jsme zdarma zveřejnili případovou studii, kterou jsme připravili původně pro Marketing festival. Postoupili jsme sice do dalších kol, ale do finální pětky jsme se bohužel nedostali. Nyní je to výhoda pro Vás, protože můžeme nyní studii zdarma a veřejně prezentovat.

Téma je velmi aktuální a to: „Může být inzerce na Facebooku levnější a efektivní i u nudného zboží či obyčejných produktů?

My tvrdíme, že ano a rádi bychom Vám to potvrdili na třech případech kampaní pro naše klienty, nabízející typické zboží, se kterým mohou být při běžné PPC inzerci problémy (Adwords, Sklik). Nabízíte-li také podobné zboží jako jsou interiérové biokrby, kuchyňské vysavače nebo dokonce služby jako nebankovní půjčky, tak neváhejte a porovnejte své výsledky s naší kampaní.

A jaké je shrnutí našich zkušeností ?

 • Rozhodující není častá změna kreativity, ale přesné cílení
 • Pokud umíte cílit, můžete pomocí Facebooku propagovat cokoliv
 • Kdo nemá nasazen Facebook pixel a nevyužívá jeho výhody, nemůže přesně cílit > šidí se o peníze

*Z důvodu ochrany zájmu našich klientů nemůžeme veřejně publikovat přesné názvy inzerentů a kampaní, máte-li ovšem zájem o podrobnější informace, určitě se na nás obraťte a nabídneme Vám soukromou konzultací.

Michal Jedon

Michal Jedon

Michal se tvorbě webů a online marketingu věnuje více jak 10 let. Specializuje se na SEO a úpravy pro redakční systémy Wordpress a Prestashop. V poslední době našel velký potenciál v nových formách PPC reklamy a prezentace na sociálních sítích. Rád kombinuje tradiční metody s prvky guerilla marketingu a připravuje tak pro klienty inovativní řešení jejich online propagace. Ing.Michal Jedon je od července 2015 novou posilou našeho týmu INT. Dodává nám jistotu v klasických PPC kampaních a rychle se zaběhl i v našich Facebook aktivitách. Jsme samozřejmě rádi i za jeho schopnost podělit se srozumitelně o výsledky své práce se čtenáři našeho blogu.

 • Luděk

  Není se moc čemu divit, že tam není. Ta případovka nedává vůbec smysl. Porovnáváte neporovnávatelné a ještě jedna z těch věcí je pouze hypotetická (AdWords odhadovaná CPC). A pokud jako výkon berete dobu strávenou na webu a počet navštívených stránek, tak je smutné.

  • Michal

   Děkujeme za reakci, neřekl bych, že porovnáváme neporovnatelné, jedná se o cílenou návštěvnost přes PPC inzerci a ta odhadovaná cena je tam záměrně, z důvodu zachování určité neutrality, jinak by to zase ovlivnila kvalita nastavení inzerce v Adwords. Zmiňované weby klientů nejsou eshopy, takže nemůžeme přímo uvést počet objednávek apod. (ale to, že s námi klienti dlouhodobě spolupracují, je jedním z důkazů toho, že zákazníky se získávat daří). Metriky jako doba na webu či počet stránek nejsou ideální a jsou spíše ilustrační. Mají lépe znázorňovat to, že z Facebooku nepříchází „návštěvnost omylem“, ale jsou to lidé, kteří mají zájem o další informace.

   • Luděk

    Porovnáváte obsahovou reklamu proti vyhledávání. Ještě jednou OBSAHOVOU REKLAMU proti VYHLEDÁVÁNÍ. A odhadováná cena rámci zachování neutrality? To je vtip? Neměli byste tedy v rámci neutrality vyzkoušet oboje a to srovnávat? Nebo oboje nezkoušet a pak to srovnávat ( 😀 )? A to že klient není eshop znamená, že ho nezajímá jaké měli kampaně dopad na business? Ještě toto „ale to, že s námi klienti dlouhodobě spolupracují, je jedním z důkazů toho, že zákazníky se získávat daří“ – když to vy jako profesionálové nedokážete změřit, reportujete jim pochybné metriky, tak se opravdu divím.
    Kdyby lidi z Facebooku měli o reklamu zájem a návštěva nebyla náhodná, tak vám chodí konverze. Takhle je to totálně ničím nepodložený blábol.

 • stella

  Tie vypočty % cien za proklik FB vs Adword máte celé zle. Najviditelnejšie u kampane č. 1: 110 Kč vs 3,71 Kč je 96,7%???

  • Michal

   Samozřejmě neporovnáváme reálnou PPC kampaň v Adwords, ale pouze systémem ohadovanou částku za proklik. Ale to je v prezentaci uvedeno. Když by byla PPC kampaň dobře optimalizovaná, tak je pravděpodobné dosáhnout výrazně nižších cen i např. pod 10 Kč za klik. Jde nám spíš o to, ukázat, že tam kde musíte u Adwords vynaložit mnoho usilí, nabízí Facebook výrazně snadnější a dostupnější cestu k zákazníkovi…