Kdo používá Google plus? No přece Google!

Snad každý v České republice zná sociální síť Facebook, která je po právu spolu s YouTube považována za nejpopulárnější sociální síť v zemi. Celosvětově je na Facebooku registrována již více než třetina populace a také firmy již pomalu přijaly za svou myšlenku, že může být přínosné využívat Facebook ke svým marketingovým aktivitám.

Ale co Google +? Srovnávat jej s Facebookem prostě nejde. Řada marketingových specialistů tuto síť dokonce označuje tuhle síť jako neperspektivní a nehodnou pozornosti. Je to tak, příliš živo v téhle síti přinejmenším zatím opravdu není. Co však vypadá jako nedostatek, může být pro šikovného marketéra předností.

Proč? Google+ má totiž jednoho rozhodujícího uživatele a tím je nejrozšířenější světový vyhledávač Google. A Google si koně ze své stáje umí vždy vytáhnout nahoru. To je vlastnost, kterou oceníme především ve chvíli, kdy dřívější metody linkbuildingu přestaly minimálně na Google fungovat a kdy sofistikované algoritmy Panda a Penguin dokáží nejeden web srazit ke dnu.

Co dříve fungovalo a nabízelo se jako SEO, dnes už (dlouho)nezabírá. Kvantita klíčových slov a zpětných odkazů už zdaleka nemá takový význam, jde více o kvalitu autentického, relevantního a užitečného obsahu, který za sebou společnosti na internetu zanechávají. Internet se tak vrací po létech umělého vytahování stránek nahoru ke svému počátku. Na prvních místech SERP nechť jsou skutečně obsahově a informačně nejzajímavější stránky, které čtenáři přinesou nejvyšší hodnotu. Jak ale vlastně vyhledávač může zjistit, které to jsou?

Nepochybně jedním ze zdrojů autentického obsahu a relevantních zpětných odkazů jsou dnes sociální sítě. O indexaci odkazů na Facebooku a dalších sítích vyhledávači sice není sporu, ale jaká je jejich váha je stále nejasné. Vyhledávače se nemohou dlouhodobě bránit živému a relevantnímu obsahu ze sociálních sítí, zvláště když se jedná o obsah obtížně zmanipulovatelný.

Jedno je ale jisté už teď: Pro Google je samozřejmě nejdůležitější vlastní síť Google+ a poté co Google spustil možnost firemních G+ účtů propojených s mapami, streetview a recenzemi, je potřeba kvalitně založeného a alespoň přiměřeně aktualizovaného firemního účtu na Google + rozhodně dobrou investicí.

A jak Vám může pomoci INT ?

  •  Založením Google + účtu získáváte další stránku, která může být potenciálně vyhledatelná
  • Pravidelným budováním obsahu působíte na svůj „rating“ při vyhledávání. Získáváním hodnocení +1 (obdobně jako „like“ na Facebooku) tento efekt ještě posílíte.
  • Každý Váš příspěvek můžete doplnit o zpětný odkaz na své webové stránky.
  • Se založením Google profilu získáte možnost firemního zápisu v Google Places, který se zobrazují nejen ve vyhledávání, ale i v mapách.
  • Paradoxně díky své nízké popularitě můžete založením účtu na Google + získat výhodu oproti konkurenci, která pro tento krok rozhodne daleko později.

Pro Google + však, stejně jak pro ostatní sociální sítě platí, že vyžadují čas na jejich spravování, aby bylo možné získat z jejich užívání kýžený efekt. Pro malé a střední firmy bez vysokého marketingového rozpočtu jsou rozhodně schůdnější cestou než snaha o získání velkého užitku z omezeného rozpočtu vloženého do tradičních propagačních kanálů.

Výhodou Google + navíc zůstává, že pomůže v SEO i při neplaceném módu, což už u Facebooku pomalu přestává platit.

Chcete-li využít našeho know–how při tvorbě a správě svého účtu Google + a dalších sociálních sítí kontaktujte nás!

Jan Podloucký

Jan Podloucký

Honza Podloucký se věnuje problematice sociálních sítí a především Facebooku od roku 2010. Jeho specialitou je kreativní vedení firemních stránek, reklamních kampaní, organizace soutěží a eventů pomocí sociálních sítí.

Dejte nám 5 minut měsíčně
Trendy, průzkumy a vychytávky

Žádný spam, jen praktické informace. A nikomu jinému váš e-mail nedáme - slibujeme...

Ctíme soukromí, s maily neobchodujeme a víme, co je ochrana osobních údajů