Nechte obsah kralovat, ale nebuďte jeho otroky

Autor: 30.12.2014 Sociální sítě

V minulé části jsme se věnovali jednomu pilně postujícímu klientovi, který svými šestnácti fakt hezkým posty měsíčně zaujme celkem 2000 lidí měsíčně a utratí nákladově, při započtení svého vlastního času a času spolupracující agentury okolo třiceti tisíc korun. Asi cítíme, že tohle nejsou účelně vynaložené peníze. Jak tedy na věc jinak? Zmínil jsem tři možnosti a tady jsou:

  • 1.Inzerujte na Facebooku
  • 2.Postujte tam kde jsou lidi, což nemusí být /a zpravidla není/vlastní Facebook profil
  • 3. Inzerujte na svůj zajímavý obsah publikovaný jinde

Teď si ty možnosti proberme.

1. Inzerujte na Facebooku

Proč zrovna tam a ne na Google, Seznamu a jinde? No je to řádově lacinější, je tam méně inzerentů a tedy dosáhnete lepší výsledky, což si zatím málokdo uvědomuje. Ale i na Facebooku to musíte umět. Když se s námi spojíte, hravě vás přesvědčíme, že jsou lepší možnosti než použít tlačítko „propagovat.“

2.Postujte tam, kde jsou lidi, což nemusí být /a zpravidla není/ váš vlastní Facebook profil

Nechoďme kolem horké kaše: Existuje celá řada silných, zájmově orientovaných skupin kolem nějaké Facebook stránky. U nábytku a interiérů je to třeba náš Interier.com-o bydlení víme vše. 31 910 zapojených a reagujících fanoušků, takže při průměrném 10% organické dosahu oslovíme 3100 a vice lidí, kteří svým „like“ naší stránce dali najevo, že je podobný obsah jako je ten váš zajímá. A prozradím vám tajemství: pokud si pohrajete s obrázkem a textem, jako náš pilný klient z první části, dosah bude pravděpodobně vyšší jak 5000 lidí i u takové nudy, jako je například rekonstrukce koupelny nebo kuchyňská dvířka.

Vidíte? Organický dosah-bez reklamy- 3334 lidí, 602 kliknutí na post, 139 „likes“ a 7 „shares“. To vaše stránky umět jen tak nebudou.

Jediným postem jsme dosáhli stejný a pokud jde o „leads“ jistě lepší výsledek než přinesla měsíční práce našeho pilného klienta z první části.

Cena? U nás 3000,-Kč celkových nákladů, tedy desetina ceny pilného klienta, a s jedním obsahem, ne s třiceti.

Ale může být i líp, když přidáte i jen jednu jedinou tisícovku:

3. Inzerujte na svůj zajímavý obsah publikovaný jinde

Příklad najdete tady:

Vezmeme dobře připravený obsah /obrázek je důležitý/ a publikujeme ho např. v našem Facebook magazínu interier.com s tím, že ho pomocí propagace udržíme na očích čtenářů čtyři dny a nasadíme pokročilé cílení s custom audience atd. Tenhle post by cílen pouze na Prahu + 25 km, věk 30 let a více a nasazen byl, když zrovna bylo chladno :- ) Výsledek?

Dosah 12589 lidí, 468 reakcí a 177 leadů – prokliků do stránek. Cena – 4000,-Kč. Snad ani není třeba zdůrazňovat, že tahle firma ani vlastni Facebook stránky nemá.

Takže – jak s tím obsahem? Jistě, obsah je král i na Facebooku. Ale pouze obsah, který je doručen zájemci, který se dostane k těm, kterým je určen, skutečně kraluje. Ostatní je dřina k nezaplacení. Zvažte dobře, jaký má byt poměr mezi aktivitou vaší vlastní facebook stránky, zda skutečně dokážete zaujmout dlouhodobě své publikum, nebo zda se podívat, kde jsou jako možnosti publikace tam, kde už zájemci jsou a neplýtvat silami – a obsahem.

Tak co říkáte, nestojíme vám za kontakt?

Hezký a úspěšný rok 2015!

Milan Tříska

MilanTriska

MilanTriska

Dejte nám 5 minut měsíčně
Trendy, průzkumy a vychytávky

Žádný spam, jen praktické informace. A nikomu jinému váš e-mail nedáme - slibujeme...

Ctíme soukromí, s maily neobchodujeme a víme, co je ochrana osobních údajů