Novinky pro správce Facebookových stránek

Facebook se opět pohnul dopředu a přichystal pro své firemní uživatele řadu poměrně užitečných nástrojů. Přestože, podle mého názoru, role stránek a organického dosahu ustupuje do pozadí, je facebooková stránka stále skvělým komunikačním kanálem, a to především prostřednictvím Facebook Messenger. Některé z následujících funkcí jsou dostupné pouze v EN (US) verzi, tak si nezapomeňte změnit jazyk ?

1. Úvodní obrázek jako video

Vyprávějte příběh Vašeho podnikání v úvodním obrázku! FB zavádí „úvodní videa“, která běží ve smyčce namísto úvodního obrázku. Video musí mít požadovanou délku 20-90 vteřin a pro správné zobrazení by mělo mít rozměry 820 x 315 px.
úvodní obrázek

2. Page assistant – FB „bot“ pro správce

Pokud chcete mít bezchybnou FB stránku, využijte Pages Assistant– facebookový bot, který Vám pomůže přes Messenger stránku správně upravit. Stačí si jej v nastavení stránky aktivovat a Assistant s Vámi zahájí konverzaci v Messengeru, kde Vás postupně provede důležitými funkcemi Vaší stránky.

asistent3. Automatické odpovědi v Messengeru s dynamickými poli

Pokud na své stránce využíváte Messenger se všemi jeho funkcemi, neměla by Vám ujít možnost automatických odpovědí. Slouží k tomu, že uživatel, který Vás kontaktovat dostane okamžitou reakci na svůj dotaz. Nově můžete zprávy doplnit o dynamická pole např. s oslovením nebo kontaktními informacemi, kde jste ihned k zastižení.

odpovědi4. QR kód Vaší stránky pro Messenger

Věděli jste, že má Vaše stránka unikátní QR kód pro komunikaci v Messengeru? Můžete si jej vygenerovat v inboxu Vaší stránky a použít jej v kdekoliv, kde uvádíte své kontaktní informace (tiskoviny, web, e-mail…). Uživatelům stačí kód naskenovat ve svém Messengeru a dostávají se napřímo do komunikace s Vámi.

qr-45. Pozvěte své e-mailové kontakty na FB stránku

V tomto případě tak úplně nejde o novinku, protože tato funkce existovala na FB stránkách už v roce 2010. Nicméně jsem ji na svých stránkách nějakou dobu postrádal, až jsem ji znovu objevil ? Důležité je ale myslet na ochranu osobních údajů a mít databázi s výslovným souhlasem s jejím užíváním. Tento problém nabude podstatnějších rozměrů také se zavedením GDPR. Pokud ale máte správnou databázi, stačí kontakty nahrát a Facebook jim odešle upozornění na FB a zároveň odešle e-mail kontaktům, které na FB nenašel!

emaily

Poslední novinkou je velká změna k horšímu…Od čtvrtka 27.7. platí nová pravidla pro vkládání příspěvků s odkazy, ve kterých již není možné měnit náhled – obrázek, nadpis ani popis odkazu. Tento problém má své řešení, ale zde si dovolím odkázat na podcast Davida Lörincze.

Zajímalo by Vás víc nebo byste potřebovali poradit s vašimi facebookovými stránkami? Obraťte se na nás a naše zkušenosti, které sbíráme na Facebooku od roku 2010.

Jan Podloucký

Jan Podloucký

Honza Podloucký se věnuje problematice sociálních sítí a především Facebooku od roku 2010. Jeho specialitou je kreativní vedení firemních stránek, reklamních kampaní, organizace soutěží a eventů pomocí sociálních sítí.

Dejte nám 5 minut měsíčně
Trendy, průzkumy a vychytávky

Žádný spam, jen praktické informace. A nikomu jinému váš e-mail nedáme - slibujeme...

Ctíme soukromí, s maily neobchodujeme a víme, co je ochrana osobních údajů