Poznámky k rozhovoru s Janem Řezáčem aneb konec iluzí.

Autor: 9.7.2014 Publikujeme

Vlivné periodikum Mladý podnikatel , uveřejnilo dne 7.7. 2014 velmi zajímavý rozhovor s jedním z nejvýraznějších web konzultantů v ČR, Janem Řezáčem. Proč ten rozhovor znamená konec iluzí? Protože je pravdivý, až moc pravdivý. Tak pravdivý, že se ptám, pro koho tedy bude celý český konzultantský svět své konzultace poskytovat.

 Odkaz na rozhovor najdete zde a přečíst by se ji měli všichni, kdo se trápí současnou kvadraturou kruhu, zda investovat do špičkového webu na míru s rozpočtem přesahujícím vysoce 100 000,-Kč (Jan Řezáč se nakonec v rozhovoru dostane k hranici minimálně 250 000,-Kč ) a vyčerpat tak veškeré své pohotové prostředky, nebo raději udělat malý účelný web „za pár“ a poté se věnovat průběžné propagaci pomocí akcí, novinek, aktualit atd. za použití skutečně nových médií a těmi jsou nepochybně sociální sítě.

Troufám si tvrdit, že 99% všech českých firem má, jak se říká, loktem do kapsy. Troufám si tvrdit, že 90% českých manažerů v životě neslyšelo termín Guerilla marketing a pokud jej i slyšelo, představují si pod tím pojmem něco jako českou levou, po brněnsku „šmé.“

Guerilla je však marketing pro firmy s malými rozpočty, pro firmy, které si musí hlídat zisk z každé koruny. Je to marketing s využitím všech mozkových závitů, které máte. Je to marketing s vědomím, že největší riziko současnosti je riziko substituenta, tedy riziko toho, že váš skvělý produkt někdo právě nahrazuje jiným, efektivnějším a lacinějším.

99% českých firem tedy nepotřebuje sofistikovaný web na míru, který odčerpá 150 % jejich volných prostředků – ano čtete správně. Je podstatně efektivnější udělat jednoduchý web ve WordPressu, na něm srozumitelně popsat svoji konkurenční výhodu a tu pak nechat rozkecat těmi, kdo rádi novinky.

A víte proč? Protože většina trhu je přesvědčená, že všechno už stejně má, nic dalšího nepotřebuje a na vás web se nakonec ani nedostane, pokud jim ho nedoporučí nějaký kamarád. Malý příklad toho, jak funguje doporučení uvádím zde. Pokud tedy máte řekněme 100 000,-Kč ve shodě s Janem Řezáčem tvrdím: vykašlete se na web na míru, nebude stejně opravdu dobrý, nejde to.

Spíchněte si kvalitní šablonu, třeba i s námi, ale hlavně – za těch zbylých 60000,-Kč si kupte například propagaci patnácti kvalitních postů, kde dáte lidem patnáctkrát ročně jasně na vědomí, proč s vámi mají počítat.

A v tom vám velmi rádi pomůžeme, třebas prostředky našeho Mediahouse INT.

 

 

MilanTriska

MilanTriska

Dejte nám 5 minut měsíčně
Trendy, průzkumy a vychytávky

Žádný spam, jen praktické informace. A nikomu jinému váš e-mail nedáme - slibujeme...

Ctíme soukromí, s maily neobchodujeme a víme, co je ochrana osobních údajů