Sociální média zruinovala marketing

Autor: 10.11.2011 Sociální sítě

Především,jsem už starý. Jak starý? Řekněme, pamatuj si dobu, kdy se Beatles ještě nehráli ve výtazích. Proto si pamatuji ty krásně „staré časy“. Zasním se a jsem nostalgický, když si vzpomenu na dobu, kdy tady opravdu byly jen noviny, televize, rozhlas a direkt mail jako klíčové nástroje reklamy (dobře, taky ještě billboardy). Byly to velké čas a tady je 5 důvodů proč.

 

1. VE SKUTEČNOSTI JSME NEPOSLOUCHALI SVÉ ZÁKAZNÍKY

O.K, měli jsme cílové skupiny, ale vedli jsme s našimi zákazníky monolog. Ne dialog. Zákazníci nemohli brblat a stěžovat si na naše špatné služby nebo naše špatné produkty celému světu. Mohli jsme drtit drobnou konkurenci silou našich reklamních budgetů, ne kvalitou naší služby (s pár výjimkami)

PROČ JE TO DŮLEŽITÉ – Protože nyní s námi může drobná konkurence soutěžit .

2. MOHLI JSME VYUŽÍVAT DRAHOU A ÚŽASNOU KREATIVU PRO ĆASOPISY , DIREKT MAIL A DALŠÍ MÉDIA

Dobře , stále tady jsou časopisy a noviny , ale pokud jste poslední dobu neprožili v jeskyni, museli jste si všimnout, jak se zmenšují . Direkt mail je zcela pryč už od minulé dekády, a U.S.poštovní úřad bez pomoci státu zkrachuje nejpozději v prosinci. Naše časopisy jsou na iPadech. Dnes máme textové inzeráty/ malé věci/ bannerové proužíčky nebo tweety o 140 znacích, sociální skupiny, fanoušky a „To se mi líbí“.

PROČ JE TOHLE DŮLEŽITÉ – protože dnes musíme být ještě kreativnější než kdysi, když chceme představit svou společnost na Twitteru, Facebooku a LinkedIn ( a dalších internetových médiích). Máme menší plátno a proto musíme pracovat se štětci mnohem zručněji.

3. MOHLI JSME MĚŘIT

S Nielsenem, Arbitronem, ABC atd. jsme mohli mít důvěryhodná čísla, prověřená desetiletími/ co je proti tomu posledních pár let ). Dnes jsme bombardování statistikou, ale kolik z toho je potřeba pro marketingové rozhodnutí.

PROČ JE TOHLE DŮLEŽITÉ – Potřebujeme zredukovat naši metriku na akceschopné a relevantní statistiky namísto zavalování daty.

4. NAŠE MÍSTA BYLA ZAJIŠTĚNA

Ve starých časech, když jste si chtěli vydělat a udržet práci stačilo dělat to, co jste dělali doposud. S průnikem sociálních médií a příchodem nových technologií a zařízení nemáme žádná historická data k zajištění úspěchu. Takže se musíme chytat příležitostí.

PROČ JE TOHLE DŮLEŽITÉ – Protože marketing už není „bezpečný“ – riziko je vyšší než kdy jindy, ale stejné je to i s odměnou .

5. OSLAVNÝM MARTINI JSME SI MOHLI PŘIPÍJET UŽ K OBĚDU

Nevypadá, to že to ještě kdy půjde.

PROČ JE TOHLE DŮLEŽITÉ – Protože to bylo fajn.

 

PROČ JÁ JSEM DŮLEŽITÝ
No, vlastně nejsem, i když díky radám Kevina Lee, absolventa Yale a CEO (http://www.didit.com)
A TAKÉ DÍKY VAŠÍ POMOCI JSME VYBUDOVALI NEJVĚTŠÍ MARKETINGOVOU SKUPINU SVĚTA.
Moment, jen zkontroluji čisla na LinkedIn – 363,308 nás bylo před minutou. K tomu naše síť na Facebooku, Twitter a Ningu a tisíce marketérů, kteří jsou našimi „followery.“
Prosím, sledujte si nás na odkazech uvedených níže .

Robert Fleming
President/CEO
eMarketing Association
www.eMarketingAssociation.com

Přetištěno s laskavým svolením autora

Originál textu najdete na : http://blog.emarketingassociation.com/blog/ema-blog/social-media-has-ruined-marketing

MilanTriska

MilanTriska

Dejte nám 5 minut měsíčně
Trendy, průzkumy a vychytávky

Žádný spam, jen praktické informace. A nikomu jinému váš e-mail nedáme - slibujeme...

Ctíme soukromí, s maily neobchodujeme a víme, co je ochrana osobních údajů