3+1 extra rad, jak na čtvercové video i ve Windows

Autor: 15.11.2017 Sociální sítě

Na základě mnoha vašich dotazů přinášíme doplnění našeho návodu „7 kroků, jak na čtvercové video.“ Čtvercový formát videa je obecně vhodnější pro použití na Facebooku a Instagramu. Pokud nejste uživatelé počítačů Apple s operačním systémem Mac OS, byl pro vás předchozí návod poněkud omezující. Nemusíte však zoufat, podobný postup lze aplikovat i v systému Windows 10 a MS PowerPoint. Jak tedy na to?

Nejdříve si vytvořte běžné obdélníkové video. Třeba v tradičním softwaru, který je přítomný ve Windows, tj. v programu Movie Maker nebo v jeho alternativě a následně postupujte dle doplňujícího návodu (případně použijte již existující video).

1. Spusťte si MS PowerPoint a změňte formát snímku na čtverec.
(Návrh / Velikost snímku / Vlastní vzhled snímku…)

1

2. Vložte do prezentace dříve vytvořené video.

Zbytek prezentace můžete libovolně upravit, doplnit texty apod, viz. předchozí návod pro Mac…

Vložení videa

3. Následně prezentaci vyexportujte jako video ve formátu .MP4

(Soubor / Exportovat…)

A máte hotovo! 🙂

export videa

Bonusová rada:

Často se také ptáte, jestli je možné čtvercové video vytvořit i bez doplnění „o nevzhledné okraje“? Ano, je to možné! Stačí původní obdélníkové video roztáhnout do požadované velikosti a vycentrovat čtvercový výřez dle libosti. Následně video vyexportujete dle předchozího postupu. (Metoda platí jak pro Windows, tak pro Mac OS…)

Oříznutí videa

 

Vycentrování videa

Snad jsme vám tedy s veškerým nastavením videa pomohli a přejeme vám tímto hodně úspěchu u vašich nových videokampaní na sociálních sítích. Potřebujete-li sofistikovanější řešení pro vaši inzerci, tak nás neváhejte kontaktovat.

Michal Jedon

Michal Jedon

Michal se tvorbě webů a online marketingu věnuje více jak 10 let. Specializuje se na SEO a úpravy pro redakční systémy Wordpress a Prestashop. V poslední době našel velký potenciál v nových formách PPC reklamy a prezentace na sociálních sítích. Rád kombinuje tradiční metody s prvky guerilla marketingu a připravuje tak pro klienty inovativní řešení jejich online propagace. Ing.Michal Jedon je od července 2015 novou posilou našeho týmu INT. Dodává nám jistotu v klasických PPC kampaních a rychle se zaběhl i v našich Facebook aktivitách. Jsme samozřejmě rádi i za jeho schopnost podělit se srozumitelně o výsledky své práce se čtenáři našeho blogu.

Dejte nám 5 minut měsíčně
Trendy, průzkumy a vychytávky

Žádný spam, jen praktické informace. A nikomu jinému váš e-mail nedáme - slibujeme...

Ctíme soukromí, s maily neobchodujeme a víme, co je ochrana osobních údajů