Facebok Audience Insights aneb poznejte své Custom Audience

Než začnete číst tento článek přepněte si svůj FB účet do angličtiny – tuhle novou funkci ve správci reklam jinak nenajdete a stejně jako v případě custom audience z webu možná budete muset ještě chvíli počkat.

Co je Audience Insights a k čemu jsou?

O Custom Audience (= vlastní okruh uživatelů z webu) a jejich využití jsem psal v minulém článku, a pokud je používáte, už vás možná napadlo kdo jsou vlastě lidé, které vám Facebook tímto nástrojem získal do cílových skupin. Víte o nich vlastně jen tolik, že navštívili vaše webové stránky, nebo že je Facebook našel podle e-mailových adres.
Audience Insights je nástroj, ve kterém si můžete o vlastních Custom Audience zjistit více informací – demografické údaje (věk, pohlaví, místo, úroveň vzdělání, rodinný stav…), na jakých zařízeních používají FB, jak jsou na FB aktivní a u větších vzorků také v jakém oboru pracují.

 

obrazek1

 

 

Praktické použití je takové, že si své Custom Audience můžete předem zanalyzovat, přefiltrovat si je a uložit do Power editoru pro své nové reklamy. Chcete vědět, kolik lidí z návštěvníků vašich stránek máte i na Facebooku? Stačí se podívat.

Jak na to?

V levém sloupci vašeho správce reklam najdete položku Audience Insights (pouze v anglické verzi). Následně si zvolte, jestli chcete analyzovat data celého Facebooku, fanoušků vašich stránek, nebo vlastních Custom Audience.

 

obrazek2

 

V levém sloupci si následně zvolte, které filtry chcete použít . Najdete mezi nimi dobře známé filtry z manažera kampaní.

 

obrazek3

 

 

Na pravé straně následně najdete výsledky vaší analýzy, které si můžete uložit do Power editoru, a tím si tak vytvořit nové cílové skupiny s danými kritérii.

 

obrazek4

Kam to bude celé pokračovat?

Facebook je ke svým inzerentům čím dál vstřícnější a snaží se jim nabídnout stále více užitečných dat. Audience Insights nejsou výjimkou – zkuste si zvolit jako oblast Spojené státy a zjistíte, že můžete vyvářet cílové skupiny i podle výše příjmů, nebo typu bydlení (vlastní, pronajaté, …).

 

obrazek5

 

 

Ve výsledcích potom najdete za co, v jaké výši a jakým způsobem konkrétní skupiny utrácejí.

 

obrazek6

 

 

V Spojených státech Facebook spolupracuje se statistickými databázemi jako jsou Epsilon nebo Personicx a data spojuje s těmi, které poskytují samotní uživatelé.

Možná budete souhlasit, že novinek pro marketéry na Facebooku bylo poslední dobou možná až příliš. Pokud se vám v tom všem těžko orientuje a potřebujete poradit, vždy se můžete obrátit na nás.

Jan Podloucký

Jan Podloucký

Honza Podloucký se věnuje problematice sociálních sítí a především Facebooku od roku 2010. Jeho specialitou je kreativní vedení firemních stránek, reklamních kampaní, organizace soutěží a eventů pomocí sociálních sítí.

Dejte nám 5 minut měsíčně
Trendy, průzkumy a vychytávky

Žádný spam, jen praktické informace. A nikomu jinému váš e-mail nedáme - slibujeme...

Ctíme soukromí, s maily neobchodujeme a víme, co je ochrana osobních údajů