Sponzorovaný příspěvek na FB/interier.com jako komentovaný inzerát

Autor: 18.10.2013 Sociální sítě

Velmi dobrý výsledek a příklad umístění, zapojení (angažovanosti) a konverze sponzorovaného postu z minulého týdne: Náš klient, řemeslnická firma, která se věnuje především rekonstrukcím koupelen. 10. 10. 2013 jsme zveřejnili tento doporučující post:
https://www.facebook.com/interiercom/posts/683440821669138 – a nastavili sedmidenní kampaň s denní dotací 12$. Odkazy jsme samozřejmě „označkovali„, abychom byli schopni reakce sledovat i v nástrojích webové analytiky.

Přímý výsledek: 5 zaslaných poptávek na rekonstrukci koupelny. To samo je zajímavé, ale jak jsou další efekty z hlediska marketingu?

Zadavatelem je malá řemeslnická firma, která má facebookové stránky sice dobře vedené, ale s malým počtem fanoušků. Nízký počet fanoušků vychází z velikosti firmy, která těžko dosáhne dostatečnou zábavnost a zaujetí svých fanoušků na vlastních stránkách. Jen stěží může uvažovat o 26 000 a více zapojených fanoušcích, jako je má skupina kolem interier.com.

Komentovaný inzerát v takové skupině pak přináší s minimálním rozpočtem všechny efekty jako inzerce v jiném zájmovém časopise ať už elektronickém nebo tištěném, tedy inzerci služby nebo branding, ale navíc naplnil obsah PR aktivit tak, jak je klasické PR prakticky nikdy naplnit nemůže. Velkým přínosem přitom bylo vtipné a pohotové zapojení zadavatele do diskuse, stejně jako spontánní obrana zadavatele jinými diskutujícími. To vše přispělo k velmi dobrým výsledkům.

Tady jsou statistiky příspěvku s kampaní :

  • Počet zobrazení postu 69632 lidí, z toho 3094 organicky, bez reklamy
  • Počet hodnocení „To se mi líbí“ 107
  • Počet sdílení 35
  • Počet reakcí v diskusi 34 – kladných i záporných
  • Počet prokliků na odkaz v postu 230
  • Počet zaslaných poptávek na rekonstrukci 5

Vysoká angažovanost se pak přelila do celkového počtu všech sociálních reakcí – tato data zahrnují všechny akce, které uživatelé provedli během 24 hodin od zobrazení reklamy nebo během 28 dnů od kliknutí na tuto reklamu : 32613 /!/
Stále mluvíme o něčem takovém, jako je rekonstrukce umakartového bytového jádra, nejde o fotku štěňátek nebo přenos nejkrásnějšího gólu v Lize Mistrů.

Závěr: Máte- li z podstaty své činnosti problém dosáhnout dostatečného počtu fanoušků vašich stránkách pro smysluplnou komunikaci s trhem, hledejte takovou skupinu jinde. Pokud podnikáte v oblastech, kterým se věnuje náš facebook.com/interier.com a facebook,com/zivotnistyl, jste na tom líp:- )

MilanTriska

MilanTriska

Dejte nám 5 minut měsíčně
Trendy, průzkumy a vychytávky

Žádný spam, jen praktické informace. A nikomu jinému váš e-mail nedáme - slibujeme...

Ctíme soukromí, s maily neobchodujeme a víme, co je ochrana osobních údajů