Značkujete své odkazy? Odměnou Vám budou přesnější výsledky!

Autor: 18.10.2013 Analytics

Pokud v rámci svých marketingových aktivit používáte také inzerci na Facebooku a poctivě vyhodnocujete své výsledky s Google Analytics, určitě jste si všimli, že se často hodnoty výrazně liší. Získat ze svého účtu přesné výsledky ale není takový problém. Stačí když své odkazy dobře označíte.

Na internetu najdete řadu „URL builderů, ze kterých se nám nejlépe osvědčil tento http://www.mycroft.cz/url-builder/. Vyplňte odkaz, Zdroj kampaně (např. Facebook), Médium kampaně (např. CPC_rijen) a Název kampaně, který bude relevantní k jejímu obsahu a je to.

Určitě si říkáte, že je odkaz příliš dlouhý… Zkraťte ho např. pomocí nástroje https://bitly.com/, který Vám navíc všechny vytvořené odkazy dovolí přejmenovat podle Vašeho uvážení a uloží je na Vašem účtu, kde můžete slevovat počet kliknutí, zdroje kliknutí (pokud jste jej použili na více místech) a také časové rozložení prokliků.

Ještě jeden tip pro Vás. Pokud preferujete Google Chrome jako svůj prohlížeč, můžete pro značkování i zkracování odkazů využít rozšíření , které kombinuje oba předešlé nástroje na jedno místě http://bit.ly/GA_URLbuilder.

Nyní máte své odkazy připravené k použití ve Vašich příspěvcích a ve Vašem Analytics najdete přesné výsledky i pro návštěvnost z Facebooku. Není potřeba připomínat, že stejný postup máte používat ve všech svých kampaním a měřitelných aktivitách.

Jan Podloucký

Jan Podloucký

Honza Podloucký se věnuje problematice sociálních sítí a především Facebooku od roku 2010. Jeho specialitou je kreativní vedení firemních stránek, reklamních kampaní, organizace soutěží a eventů pomocí sociálních sítí.

Dejte nám 5 minut měsíčně
Trendy, průzkumy a vychytávky

Žádný spam, jen praktické informace. A nikomu jinému váš e-mail nedáme - slibujeme...

Ctíme soukromí, s maily neobchodujeme a víme, co je ochrana osobních údajů