Novinky pro inzerenty na Facebooku

V tomto článku bych rád navázal na článek o novinkách pro správce facebookových stránek, který vyšel nedávno. Facebook přidává nové nástroje takřka každý měsíc a tohle jsou novinky, které mě nejvíce zaujaly:

1. Custom audience z Instagramu

Facebook postupně zavádí možnost využít interakcí uživatelů Instagramu s Vaším obsahem. Můžete tak nově můžete vytvářet vlastní cílové skupiny pro inzerci na Facebooku také z lidí, kteří viděli Vaše video na Instagramu, nebo byli jakkoliv zaujatí Vaším příspěvkem.

custom audience2. Collection – nový reklamní formát

Collection umožňují propojit klasickou reklamu s obrázkem nebo videem s Vaším produktovým katalogem. Ideálním příkladem je třeba video reklama, pod kterou najde uživatel všechny produkty, které ve videu viděl.

collection3. Custom audience podle délky návštěvy

„Kvalitu“ návštěvy webu může ovlivňovat i její délka a Facebook tento předpoklad reflektuje tím, že zavádí možnost vytváření vlastních cílových skupin také podle tohoto parametru. Můžete si tak vytvořit cílovou skupinu z návštěvníků webu ve 3 kategoriích – nejlepších 25, 50 a 75 % podle doby, jakou na Vašem webu strávili.

custom audience4. Optimalizace podle „Landing page view“

Vytváříte reklamu za účelem zvýšit návštěvnost Vaší konkrétní „landing page“? Použijte novou možnost optimalizace – Landing page view. Ta zaručí lepší výběr uživatelů z Vaší cílové skupiny, kteří se nejen pravděpodobněji prokliknou do webu, ale jsou také ti, kteří jsou dostatečně trpěliví, aby si počkali na její načtení ?

Landing page5. Automatická úprava obrázků v produktových katalozích

Máte problém se zobrazením obrázků v dynamických reklamách? FB přidal do nastavení produktových katalogů nástroj na jejich automatickou úpravu. Obrázky automaticky zmenší a doplní bílé pozadí, takže se vejdou do carouselového (čtvercového) i klasického formátu.

úprava obrázků6. Lifetime value ve vlastních cílových skupinách

Facebook jde opět o krok dopředu, ve snaze zlepšit obchodní výsledky svých reklam. Nově můžete cílovou skupinu z vlastních dat doplnit o „Lifetime value“ – hodnotu obratu, kterou Vám daný zákazník přinesl. Při použití takové cílové skupiny pro reklamu, Facebook osloví přednostně ty uživatele, kteří u Vás více nakupovali. Při vytváření Lookalike skupin potom umí najít podobné uživatele jako jsou ti, kteří u Vás nejvíce utratili.

Lifetime value7. TEXT OVERLAY TOOL

Tentokrát se nejedná o novinku, protože je nástroj dostupný již delší dobu. Nejsem si ale jistý, do jaké míry je známy, takže jej přidávám i sem. Pokud do FB reklam používáte obrázky s textem, můžete si zkontrolovat, jestli bude vyhovovat FB pravidlům s nástrojem Text Overlay Tool. https://www.facebook.com/ads/tools/text_overlay.

Text Overlay ToolTak, a to je z novinek zatím vše, ale jsem si jistý, že další na sebe nedají dlouho čekat. Zajímalo by Vás víc nebo byste potřebovali poradit s facebookovou inzercí? Obraťte se na nás a naše zkušenosti, které sbíráme na Facebooku od roku 2010.

Jan Podloucký

Jan Podloucký

Honza Podloucký se věnuje problematice sociálních sítí a především Facebooku od roku 2010. Jeho specialitou je kreativní vedení firemních stránek, reklamních kampaní, organizace soutěží a eventů pomocí sociálních sítí.

Dejte nám 5 minut měsíčně
Trendy, průzkumy a vychytávky

Žádný spam, jen praktické informace. A nikomu jinému váš e-mail nedáme - slibujeme...

Ctíme soukromí, s maily neobchodujeme a víme, co je ochrana osobních údajů