10 tipů na rozšíření pro prohlížeč Chrome

Autor: 12.6.2015 Publikujeme

Pokud používáte prohlížeč Google Chrome, pak pravděpodobně víte, že ho lze doplnit o různá rozšíření. V Chrome store jsou jich tisíce – od infantilních omalovánek, přes slušné hry až po nástroje, které se mohou v práci hodit. Vybral jsem deset z těch, které pravidelně používám – třeba některý z nich využijete…

1. Mighty Text

Na tuhle aplikaci mě navedl Pavel Ungr a nechápu, jak jsem bez ní mohl být. Nainstalujete ji na svůj mobil, případně tablet, rozšíření do Chrome, propojíte… a je to. Funkčnost je jednoduchá, umí to přijímat a odesílat SMS, informuje o voláních, stavu baterie a pár dalších drobností. Krásné na tom je, že telefon může zůstat v kapse, píšete na počítači, nebo na tabletu.

 

Mighty Text

 

2. AdBlock

O AdBlocku se hodně psalo, protože prý připravuje provozovatele zpravodajských serverů o příjmy z reklamy. Pokud vás ale stránky plné bannerů a reklam otravují, tak je prostě vypněte.

 

Ad Block

 

3. Nimbus Screenshot

Jednoduchý způsob, jak udělat snímek obrazovky, celé stránky nebo jen vybrané části, doplnit poznámky, popsat a uložit.

 

Nimbus

4. Ghostery

S rozšířením Ghostery odhalíte to, co není na stránce vidět – instalované značky a měřící kódy různých systémů, soubory cookies a sledovacích pixelů. Možná vás trápí ochrana soukromí, možná to potřebujete při práci  – tady je můžete snadno ověřit, případně zablokovat. Včetně Google Analytics a remarketingových pixelů – takže vás nebudeme mít rádi…

 

Ghostery

 

5. Google Analytics URL Builder

Tento nástroj pro tvorbu adres oceníte v případě, že potřebujete připravit označkovanou URL pro svojí kampaň, což, předpokládám, všichni děláte.

 

URL Builder

 

6. Zkracovač Bitly

Bitly je jeden z nejznámějších zkracovačů, kromě samotného zkrácení adresy obsahuje i statistiky kliknutí na vygenerovaný link. Příjemná funkce, na druhou stranu i funkce veřejná, když znáte odkaz konkurenční kampaně, podíváte na její výsledky. Stačí za zkrácenou adresu přidat „plus“. Vyzkoušejte: https://bitly.com/NC-anthemshow+

 

Bitly

 

7. Tag Assistant (by Google)

Tag Assistant využijete, když si chcete ověřit, že máte správně vložený měřící kód Google Analytics (nebo Tag Manageru). Ukáže vám, co měříte, obsah datové vrsty, případně upozorní na chyby. A nebo se podíváte, co měří a posílá konkurence.

 

Tag Assistant

 

8. Web Developer

Nemusíte být programátoři, abyste využili tento šikovný nástroj, který se podívá do nitra vašeho webu. Výčet funkcí by zabral hodně času, doporučuji vyzkoušet.

 

Web Developer

 

9. Resolution Test

Resolution Test neumí nic jiného, než že zmenší okno prohlížeče na některé z přednastavených rozlišení. Dobré k ověření, jak váš web vypadá třeba na malém notebooku.

 

Web Resolution

 

10. Website Blocker

Měli jsme značkovače, komunikátory, zkracovače, asistenty a nakonec tu je blokovač. Prima věcička ve chvíli, kdy máte problém s prokrastinací, tedy hezky česky s flákáním. Website Blockerem si zablokujete žrouty času a máte klid. Stránky nemusíte blokovat trvale, ale třeba jen na dopoledne. Například Facebook…

 

Web Blocker

 

No a to je vše. Dalších možností je spousta, používám například Evernote, rozšíření pro Gmail, toolbary Moz a Ahrefs, Pocket, Colabim, Page Analytics, ale většinou se už jedná o specializované nástroje. Co mi v Chrome chybí je Web Paint, který je zatím dostupný jen v Mozille a umožňuje mi čmárat si na stránky. Page Marker ho nenahradí.

 

A co vy? Máte nějaké svoje „top“ rozšíření? Napište ho do komentářů.

Jan Nachtigal

Jan Nachtigal

Honza se zabývá tvorbou stránek od roku 1997. Od roku 2005 se specializuje především na optimalizaci webu a to jak pro návštěvníky, tak pro vyhledávače, protože zastává názor, že jedno bez druhého nemůže dobře fungovat.

Dejte nám 5 minut měsíčně
Trendy, průzkumy a vychytávky

Žádný spam, jen praktické informace. A nikomu jinému váš e-mail nedáme - slibujeme...

Ctíme soukromí, s maily neobchodujeme a víme, co je ochrana osobních údajů