Česká ložnice na Facebooku – 2,60 Kč za kvalitní proklik

Je možné úspěšně nabízet přes Facebook hned po Novém roce kvalitní masivní postele s odpovídající cenou? Pojďte se s námi podívat, jak se dá dosáhnout 10 poptávek a 2600 prokliků na landing page za 14 dní i s omezeným rozpočtem.

Hned po novém roce jsme připravili pro našeho klienta v rámci celoroční komunikace „Jak být vidět každý den,“ Facebook kampaň, prezentující jeho masivní postele s úložným prostorem. Cena prezentované postele je v základu od 25 000,- Kč, takže žádná láce. Firma neprovozuje eshop, cílem tedy bylo zajistit dostatek poptávek – využití poptávkového formuláře. Nešlo také o žádnou akční nabídku, postel je nabízena za plnou cenu s cílem seznámit s produktem nové potenciální zákazníky a posílit tak mimo jiné značku firmy – brand.

Základem je kvalitní „landing page“

Ta byla dobře připravena. Zjistili jsme si hlavní přednosti dané postele a nejdůležitější jsme zveřejnili v příspěvku. Přidali hezkou fotku postele a pomocí loga upozornili na brand firmy a na prodejnu v Praze.

Kampaň České postele

Kdo klikl, našel tohle: http://bit.ly/praktik_modern, tedy kompletní informaci o posteli, jejím užití, variacích a samozřejmě s jasnou výzvou k akci: „Nezávazně poptat.“

Kvalitní cílení je základ, bez kterého to nejde.

Z možností které se nám nabízejí, jsme zde použili tzv. sociální inzerci na fanoušky a přátele našeho Facebook magazínu Interier.com – o bydlení víme vše. Pokud cílíme na naše fanoušky se zájmem o nábytek a jejich přátele po celé ČR (výrobce nabízí dopravu po celé ČR), dosahujeme zpravidla lepší výsledky, než by přineslo prosté cílení s Facebookem.

Kampaň běžela na Facebooku od 6. do 19. ledna 2015. Přímá investice na jednoho návštěvníka byla v přepočtu 0.92 Kč, s cenou naší správy pak 2,60 Kč.

 

Statistika kampaně
Kolik vás stojí být na první stránce na Seznamu nebo Google na slovo „masivní postele?“ Od 27,- Kč. Jedno slovo. Říkáte si, kde je analýza klíčových slov? Nu, my na Facebooku cílíme na zájmy, ne na slovo, cílíme na skutečně zainteresované a aktivní lidi a s určením jejich věku, zde konkrétně 25+. Bez „klíčovky“ se tedy obejdeme.

 

Výsledky

 

Pokud jde o návštěvnost, dosáhli jsme 2 712 návštěv z Facebooku do landing page stránky zákazníka během 14 dní. 2294 návštěvníků bylo nových a stránku před tím (dle metodiky Google Analytics) neznali. Co je také důležité, průměrná doba setrváni na landing page je téměř půldruhé minuty, prakticky každý tedy strávil na stránce dost času na to, aby se seznámil s obsahem. Důkaz, že naše cílení bylo kvalitní.

 

navstevnost
Pokud jde o poptávky, registrujeme 7 poptávek, odeslaných přímo:

 

konverze

 

K těmto výsledkům musíme připočíst asistované poptávky, které byly za uvedené období 3:

asistované konverze

Shrnutí

Naše Facebook kampaň tak přinesla za 14 dní velmi příjemných 10 poptávek a vzhledem k tomu, že v rámci programu Trvalé viditelnosti bude akce rozvíjena, bude mít efekt také na posílení brandu. S rostoucí návštěvností dokážeme také ještě vylepšit cílení pomocí Custom audiencies a nasazení konverzních pixelů Facebooku. Na konci ročního cyklu se určitě pochlubím s celkovými výsledky.

 

A co je to ten Program trvalé viditelnosti?

Je to naše metoda, jak být vidět každý den těmi, kteří vás vidět mají, protože se o vás zajímají nebo by zajímat měli. Chcete znát podrobnosti programu? Tak o ty si napište: https://www.int-cz.com/kontakt/

 

Libor Čížek

Libor Čížek

Libor Čížek je skvělý důkaz toho, že pokud začněte včas, máte už v raném věku desetiletou praxi. Je špičkový marketér s hlavou plnou dobrých nápadů a ne jen on-line. Do našeho autorského portfolia přináší Libor praktický pohled inovativního obchodníka, často realizátora vlastních úspěšných nápadů.

Dejte nám 5 minut měsíčně
Trendy, průzkumy a vychytávky

Žádný spam, jen praktické informace. A nikomu jinému váš e-mail nedáme - slibujeme...

Ctíme soukromí, s maily neobchodujeme a víme, co je ochrana osobních údajů