Case study: Budujeme značku Trachea – až 147% nárůst

Říkáte si, nábytková dvířka – co s tím chcete na Facebooku dělat? Přesto jsme dosáhli například 147% nárůst návštěvnosti na stránku s katalogy produktů. Pojďte nahlédnout pod pokličku našich kampaní, které jsme pro klienta dělali a proberme se výsledky, kterých se dá dosáhnout. Podotýkám, jde o kuchyňská dvířka, žádný módní butik.

Nebudeme zabývat jednotlivými kampaněmi, ale celkovými výsledky, které tyto kampaně přinesly za šest měsíců propagace. Tedy od ledna 2014, kdy jsme s propagací začali, do konce června 2014.

Ke kampaním jsme využili čtyři zdroje a to:

Naše vlastní facebookové magazíny(profily):

Cílem kampaně bylo především budování značky – zvýšení povědomí o firmě Trachea jako výrobci kvalitních nábytkových a kuchyňských dvířek. Z toho vyplývají i hlavní sledované hodnoty:

  • Zvýšení celkové návštěvnosti, očištěné o přístupy z kampaní, protože o ně primárně nešlo
  • Získání nových návštěvníků
  • Zvýšení počtu shlédnutých stránek, tedy vyvolání zájmu o produkt
  • Navýšení přímých přístupů, tedy jednoho z ukazatelů povědomí o značce
  • Navýšení přístupů z fulltextového vyhledávání, především přes brandové výrazy (slova nebo fráze, obsahující název firmy)
  • Vyvolání zájmu o kontaktování firmy, ať už přímo, nebo prostřednictvím prodejní sítě
  • Zvýšení zájmu o prezentační katalogy firmy

Použité aktivity a marketingové nástroje nástroje:

  • pravidelná správa firemního Facebookového profilu klienta
  • marketingový nástroj Mediahouse – více o tomto nástroji najdete zde
  • pravidelná komunikace na Facebookových profilech – interiercom, součást marketingového nástroje Mediahouse – Zivotnistyl – Cesky.nabytek.cz

A jak to všechno dopadlo?

Jste napjatí ? Tak se pojďme podívat .

Ke sledování výsledku jsme zvolili období od 1.1.2014 – 30.6.2014 , porovnávali jsme se stejně dlouhým předchozím obdobím. Na firemních stránkách v období nedošlo k žádným zásadním úpravám a neprobíhaly ani jiné kampaně.

Návštěvnost stránek se zvýšila o více než 24%, přičemž mluvíme o desítkách tisíc návštěvníků. Zhlédnutí stránek narostlo o téměř 34%, zde se pohybujeme v řádech statisíců.

 

Návštěvnost stránek
Počet návštěvníků se zvýšil o 21,75%, počet nově získaných o 23,12%

 

Noví návštěvníci
Přímá návštěvnost (uživatel zná adresu stránek, nebo ji má uloženou v „oblíbených“) vzrostla o 36,5%
Celková návštěvnost z přirozeného vyhledávání se zvýšila o cca 53,5%, nárůst je srovnatelný jak ze Seznamu, tak z Google.

 

Návštěvnost z organicu a direktu

 

Návštěvnost z vyhledávačů

Vzhledem k vysokému nárůstů výrazu „not provided“ z Google Analytics jsme pro vyhodnocení vyhledávání brandu použili pouze data ze Seznamu. Vyhledávání výrazů spojených s názvem firmy se zde zvýšilo o cca 50,9%. Trend z Google by bylo možné orientačně odvodit z Google Webmaster tools, k nástroji ale nemáme přístup.

 

Brandová návštěvnost
Počet přístupů na stránku s katalogy se zvýšil o více než 147%

 

Návštěvnost katalogů
Přístupy na kontaktní stránku (firemní) narostl o téměř 23%

 

Návštěvnost kontaktů

Návštěvnost prodejní sítě firmy (s vyloučením firemních kontaktů) se zvýšila o téměř 114%

 

Návštěvnost distribuční sítě

V tuto chvíle nemám k dispozici informace o tom, jaký je trend v obchodní výkonnosti firmy a jak se půlroční kampaň projevila, pokud ale budeme vycházet z údajů získaných z webové analytiky, pak jsme cíle kampaně splnili ve všech požadovaných (a sledovaných) kritériích.

 

Vidíme, že i v tak nudném oboru, jakým nábytková dvířka, zvláště pak pro sociálních sítě jsou, lze brandovat . Projevil se zde jak kvalitní obsah, tak i profesionální krásné fotky a dobře připravená kampaň se správným zacílením s využitím tzv. sociální inzerce. Zvýšení zájmu bylo znát i ve zvýšeném množství dotazů na produkty firmy a jejich použití. To je cesta k úspěchu za představitelné peníze .

Nevíte jak začít? Kontaktujte nás, rádi vám v tom pomůžeme.

Nestůjte stranou a buďte tam, kde jsou lidi.

Jan Podloucký

Jan Podloucký

Honza Podloucký se věnuje problematice sociálních sítí a především Facebooku od roku 2010. Jeho specialitou je kreativní vedení firemních stránek, reklamních kampaní, organizace soutěží a eventů pomocí sociálních sítí.

Dejte nám 5 minut měsíčně
Trendy, průzkumy a vychytávky

Žádný spam, jen praktické informace. A nikomu jinému váš e-mail nedáme - slibujeme...

Ctíme soukromí, s maily neobchodujeme a víme, co je ochrana osobních údajů